G.Nausėda suteikė kariams papildomus įgaliojimus veikti pasienyje

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo suteikė papildomus įgaliojimus kariams veikti pasienyje ekstremaliosios situacijos atveju.

„Prezidentas, atsižvelgdamas į susiklosčiusią padėtį, šiais metais keliasdešimt kartų išaugusį neteisėtai sieną kertančių užsieniečių skaičių, nusprendė suteikti kariams įstatyme numatytas teises, leidžiančias veikti kartu su Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnais ir efektyviai valdyti migracijos krizę“, – teigiama Prezidentūros pranešime.

Dėl tokių įgaliojimų į valstybės vadovą ketvirtadienį kreipėsi Vyriausybė. Ji prašė leisti pasienyje su Baltarusija patruliuojantiems kariams duoti privalomus nurodymus fiziniams ir juridiniams asmenims, persekioti ir sulaikyti šių nurodymų nevykdančius asmenis, taip pat įtariamus padarius nusikaltimą, sustabdyti, tikrinti ir apžiūrėti transporto priemones, jose esančius krovinius, asmenis, bagažą, panaudoti specialiąsias priemones.

Atitinkamas teises kariai turės tik veikdami pasienio ruože ir asmenų, neteisėtai kirtusių sieną, laikino sulaikymo ir (ar) apgyvendinimo vietose.

Suteikti daugiau įgaliojimų kariams veikti pasienyje ekstremaliosios situacijos metu leidžia šią savaitę Seimo priimtos įstatymo pataisos.

Per sieną su Baltarusija į Lietuvą šiemet pateko rekordiškai didelis nelegalių migrantų skaičius – daugiau kaip 4100 žmonių, tačiau jų srautas pastaruoju metu smarkiai sumažėjo, leidus pasieniečiams migrantus apgręžti atgal į Baltarusiją. Pasieniečiams valdyti situaciją pasienyje šiuo metu padeda ir kariai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s