JAV triuškinančiai pralaimėjo: Afganistano prezidentas A.Ghani pabėgo iš šalies, talibai užėmė jo rūmus

Po 20 JAV vykdytos Afganistano okupacijos metų islamistų judėjimas „Taliban“, kuris virtinėje valstybių yra laikomas teroristine organizacija, kontroliuoja jau visą šalies teritoriją. Sekmadienio popietę talibai įžengė į Kabulo miestą. Trys aukšto rango talibų pareigūnai naujienų agentūrai AFP sakė, kad sukilėliai užėmė prezidentūrą ir surengė pasitarimą dėl saugumo sostinėje.

Provakarietiškas Afganistano prezidentas Ašrafas Ghani sekmadienį pabėgo iš šalies ir dabar jau yra Tadžikistano teritorijoje. Pasak jo, jis tai padarė siekdamas „užkirsti kelią kraujo liejimui“, Talibano kovotojams įžengus į sostinę ir baigiant iškovoti galutinę pergalę per žaibišką puolimą.

A.Ghani sakė tikįs, kad „nesuskaičiuojama daugybė patriotų būtų nukankinti, o Kabulo miestas būtų sunaikintas“, jeigu jis būtų pasilikęs.

„Talibanas laimėjo… ir dabar yra atsakingas už jų tėvynainių garbę, turtą ir išlikimą“, – sakoma per „Facebook“ paskelbtame pabėgusio lyderio pranešime.

„Dabar jų laukia naujas istorinis išbandymas. Arba jie išsaugos Afganistano vardą ir garbę, arba suteiks pirmumą kitoms vietoms ir tinklams“, – pridūrė A.Ghani.

Jis neatskleidė, kur yra išvykęs, bet pagrindinė Afganistano žiniasklaidos grupė „Tolo News“ pranešė, kad prezidentas pasitraukė į Tadžikistaną.

“The New York Times“ skelbia, kad A.Ghani kartu su žmona Rula Ghani ir dviem padėjėjais išskrido į Uzbekistaną. Kabulo vyriausybės deryboms su Talibanu vadovavęs Abdullah Abdullah anksčiau apkaltino A.Ghani, kad šis „palieka žmones likimo valiai“.

Tuo tarpu JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sekmadienį pareiškė jog Jungtinės Valstijos pasiekė pagrindinį savo karinės operacijos Afganistane tikslą – neutralizavo 2001 m. rugsėjo 11-osios teroro aktų organizatorių keltą grėsmę, valstybės sekretorius.

„Prieš 20 metų atvykome į Afganistaną, užsibrėžę svarbiausią tikslą – susidoroti su žmonėmis, kurie mus užpuolė 2001 metų rugsėjo 11 dieną. Ta misija buvo sėkminga“, – interviu televizijai CNN pareiškė amerikiečių diplomatijos vadovas.

Tačiau ponas A. Blinkenas nepaaiškino ką JAV kariškiai veikė Afganistane 10 metų po teroristų organizacijos „Al Queda“ lyderio Usamos bin Ladeno, kuris yra laikomas 2001-mų metų rugsėjo 11 teroro aktų organizatoriumi, sunaikinimo. Mat U. Bin Ladenas buvo likviduotas 2011-tų metų gegužę Pakistane, t.y. pasak A. Blinkeno, savo tikslus amerikiečiai pasiekė prieš dešimt metų, bet savo karius iš terorizmo bei pilietinio karo draskomos šalies kažkodėl jie išveda tik dabar.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s