VRM: apie 800 nelegalių migrantų bus perkelti į Kybartų pataisos namus

Neteisėti migrantai, šiuo metu gyvenantys palapinėse Viešojo saugumo tarnybos Rūdninkų poligone, šaltuoju laikotarpiu bus perkelti į uždarymui ruošiamus Kybartų pataisos namus, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Pataisos namuose ir, jei prireiks, šalia jų stovėsiančiuose moduliniuose nameliuose planuojama apgyvendinti iki 800 asmenų.

Kaip nurodė vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev, daugiausia naujų atvykėlių Kybartuose sudarys Rūdninkų poligone įrengtose palapinėse šiuo metu gyvenantys vieniši vyrai. Jų ten – apie 750.

„Atšalus orams bei artėjant žiemos sezonui, gelbstint žmones nuo šalčio ir peršalimo ligų reikalingi greiti sprendimai. Juos radome – pirmiausia bus pasirūpinta Rūdninkų stovyklavietėje įkurdintais migrantais, nes čia sąlygos bene prasčiausios iš visų Lietuvoje įkurtų laikinų migrantų centrų“, – sakė V.Dmitrijev.

Į Kybartų pataisos namus pirmuosius neteisėtus migrantus planuojama atkeldinti jau kitą mėnesį. Tiesa, tam pirmiausia reikės į artimiausias pataisos įstaigas perkelti ten šiuo metu gyvenančius nuteistuosius.

Ministerijos teigimu, Kybartų pataisos namuose užtikrintas šildymas, elektra, interneto ryšys, tiekiamas vanduo ir karštas maistas, veikia medicinos punktas. Čia įrengtos ir laisvalaikiui skirtos patalpos – biblioteka, amatų centras, treniruoklių salė, atviroje pataisos namų teritorijoje sportuoti galima futbolo stadione ir krepšinio aikštelėse. Viceministras tikisi, kad Kybartuose kils mažiau problemų dėl migrantų pasišalinimo iš stovyklos. Pasak jo, iki šiol iš stovyklų yra pabėgę ir nerasti „dešimtys žmonių“.

„Manau, kad nesiekia šimto“, – skaičiavo jis.

Vidaus reikalų viceministras pripažino, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė apie tokius valdžios planus sužinojo tik penktadienį, pradėjus domėtis žiniasklaidai.

„Su meru buvo planuota kalbėtis šiandien. Aš jį įspėjau prieš geras dvi valandas, kad žiniasklaida domisi, ir aš tikrai su juo kalbėjau šiandien. Bet buvo suplanuota kalbėtis šiandien, tiesiog žiniasklaida sužino viską greičiau. Šiuo atveju irgi taip buvo“, – aiškino V.Dmitrijevas.

Šeimos ir pažeidžiami asmenys, anot viceministro, būtų apgyvendintos Ruklos Pabėgėlių priėmimo centre ir Medininkų pasieniečių mokykloje.

Šaltuoju metų laiku tinkamos apgyvendinimo sąlygos neteisėtai valstybės sieną kirtusiems užsieniečiams bus užtikrintos iki to laiko, kol bus išnagrinėti jų prašymai dėl prieglobsčio.

Be to Vidaus reikalų ministerija nurodė, kad Kybartų pataisos namus buvo numatyta atiduoti Turto bankui pagal Teisingumo ministerijos parengtą pertvarką. Ten gyvenantys nuteistieji, kaip ir planuota, bus perkelti į artimiausias pataisos įstaigas, kuriose yra pakankamai laisvų vietų bausmei atlikti.

Ministerija pabrėžia, kad migrantų apsauga bus vykdoma pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymo nuostatas. Žmonių apgyvendinimui skirtų patalpų Kybartuose atlaisvinimas vyks pagal bendrai – Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijų – patvirtintą veiksmų planą.

Tuo pačiu metu, iškėlus migrantus iš Rūdininkų poligono, stovyklavietėje bus statomi moduliniai nameliai – stovyklavietė Rūdninkuose bus pertvarkyta.

Vidaus reikalų ministerija primena, kad Pasieniečių mokyklos teritorijoje Medininkuose taip pat šiuo metu intensyviai kuriama visa migrantams apgyvendinti reikalinga infrastruktūra. Dalis migrantų iš pasienio užkardų ir kitų laikino apgyvendinimo vietų jau yra perkelti iš palapinių į modulinius namelius Medininkuose.

Medininkų stovyklavietėje šiuo metu apgyvendinti 350 migrantų – daugiausia asmenys iš labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių. Moduliniuose nameliuose gali gyventi šeimos iki keturių asmenų – kiekviename namelyje įrengtas šildymas, yra visos buičiai ir higienai reikalingos priemonės.

Ruklos pabėgėlių centre taip pat įrengtuose moduliniuose nameliuose gyvena 219 užsieniečių.

Padvarionių užkardoje, Austrijai suteikus paramą, pastatyta 50 modulinių namelių.

Ministerija tikisi, kad per rugsėjo mėnesį visi migrantai iš pasienio užkardų ir kitų laikino apgyvendinimo vietų bus perkelti į modulinius namelius, užtikrinant jiems visas būtinas buities ir higienos sąlygas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s