Migrantų centre, kur dažnai lankėsi L. Kasčiūnas, – nėštumų banga: sulaukta klausimų, ar vaikai taps Lietuvos piliečiais

Vydeniuose įkurdintame nelegaliai į Lietuvą per Baltarusiją patekusių migrantų centre, kur prieš tai dažnai lankėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, – keli nauji nėštumai, dar pora moterų prašė nėštumo testų.

Tvora apjuostame ir pareigūnų saugomame pastate, kaimo seniūnės Genės Ramoškienės teigimu, verda gyvenimas, daugiausia ten – jaunimo. Būsimos mamos seniūnės jau teiravosi, ar gimę vaikai taps mūsų šalies piliečiais.

Buvusiame mokyklos pastate Vydeniuose, Varėnos rajone, apgyvendinti iš įvairių Afrikos šalių: Togo, Kongo, Kamerūno, Somalio, Eritrėjos ir kitų atvykę nelegaliai sieną kirtę migrantai. Šiuo metu ten įkurdinti 143 asmenys. Pasak G.Ramoškienės, pačiame kaime dabar – 289 gyventojai. Tad, skaičiuojant migrantus, gyventojų padaugėjo trečdaliu.

Kaip vietiniai reaguoja į kaimynystėje apgyvendintus atvykėlius?

„Normaliai. Pareigūnai irgi sako, kad normaliai. Tikrai normaliai. Tik pradžioje truputį buvo šiokio tokio triukšmelio“, – teigė G.Ramoškienė.

Ji sakė, kad pirmajame kaimo gyventojų susirinkime buvo pasipriešinimo, kalbėtis ir tartis buvo atvykę Varėnos rajono savivaldybės atstovai.

„Ir po truputį aprimo. Dauguma supranta situaciją Lietuvoje ir stengiasi prisijungti prie viso šito. Atneša drabužių, atneša higienos priemonių, papildomai – kremų, losjonų merginoms, kurios prašo. Tikrai gauname iš vietinių gyventojų drabužių. Kažkaip tuo parodo, kad jie nėra taip priešiškai nusiteikę“, – kalbėjo seniūnė.

Iš centro Vydeniuose nelegaliai sieną kirtusių migrantų įkurdinimo pradžioje buvo pabėgę 4 žmonės. Dabar, kaip sakė G.Ramoškienė, nei pabėgimų, nei bandymų tai padaryti nėra.

Vydenių seniūnės teigimu, trys centre gyvenusios moterys sulaukė teigiamų nėštumo testų rezultatų.

„Draugauja, yra porelių. Gyvenimas verda, jaunimas pas mus“, – kalbėjo ji.

Dar kelios čia apgyvendintos nelegaliai Lietuvos sieną kirtusios moterys paprašė nupirkti nėštumo testus, mat turi įtarimų, kad gali lauktis. Sulaukta ir klausimų, ar Lietuvoje gimę vaikai taps mūsų valstybės piliečiais. Atsakius, kad ne, migrantai esą nustebo.

Kai kuriose valstybėse, tarkime, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, pilietybė įgyjama ir gimus šalies teritorijoje. Įstatymai numato, kad Lietuvos pilietybė įgyjama gimstant, suteikus ją supaprastinta, natūralizacijos ar išimties tvarka, ją grąžinus bei tarptautinių sutarčių nustatytais pagrindais.

Paklausta, ar centre gyvenantys žmonės tikisi likti mūsų šalyje, G.Ramoškienė atsakė: „Jie sako, kad visi nori likti Lietuvoje, čia.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s