Planų dėl migrantų išgąsdintas Vilkaviškio meras A.Bilotaitės skambučio nesulaukė

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka pirmadienį teisingumo ir vidaus reikalų viceministrų paprašė persvarstyti sprendimą Kybartų pataisos namuose apgyvendinti migrantus.

Nors Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovas penktadienį žadėjo, kad su meru susisieks ministrė Agnė Bilotaitė, rajono vadovas pirmadienį po pietų teigė skambučio taip ir nesulaukęs. Jam iš Vilniaus pasakyta, kad ministrė serga. Tačiau ir penktadienį, ir šiandien jos darbotvarkė pilna susitikimų. Ar gali būti, kad bijodama mero reakcijos A.Bilotaitė dangstėsi išgalvota liga?

Penktadienį Vidaus reikalų ministerija (VRM) patvirtino, kad iš Rūdninkų stovyklavietės apie 800 žmonių iki spalio 1 dienos planuojama perkelti į uždarymui ruošiamus Kybartų pataisos namus.

„Apie šį sprendimą informuotas Vilkaviškio rajono savivaldybės meras“, – buvo rašoma penktadienį išplatintame ministerijos pranešime.

Tačiau pats meras penktadienį prasitarė apie šiuos planus sužinojęs iš žiniasklaidos.

Pirmadienį į Kybartus buvo nuvykę teisingumo ir vidaus reikalų viceministrai. Po šio susitikimo A.Neiberka sakė paprašęs jų dar pasvarstyti migrantų perkėlimo planus.

„Mano, kaip mero, prašymas vice-ministrams… Kybartų pataisos namai – didžiausia įstaiga, kurioje sukurtos darbo vietos. Nenaikinti, išlaikyti šią įstaigą. Taip pat ir žmonių bendruomenės prašymas yra, kad peržiūrėtų (sprendimą – aut.) ir pasirinktų kitus variantus“, – sakė rajono vadovas.

Jo teigimu, rugsėjo 1-oji – jau ant nosies, tose patalpose mokosi apie 80 suaugusiųjų, dirba 18 žmonių.

„Kaip su šiais žmonėmis bus toliau? Ten yra ir Marijampolės profesinio rengimo filialas, kur mokosi apie 120 žmonių. Klausimas, kas bus su šia įstaiga – šie klausimai ne visiškai mums buvo atsakyti, vice-ministrai negalėjo to padaryti“, – pasakojo A.Neiberka.

Mero teigimu, pirmadienio rytą vyko susitikimas su Kybartų pataisos namų darbuotojais – jie nori išlaikyti darbo vietas ir toliau dirbti toje pat vietoje. Anot jo, susitikimo metu viceministrai dėl migrantų perkėlimo planų jam nepasakė nei „taip“, nei „ne“, tik patikino, kad galutinis sprendimas dėl to bus priimtas antradienį.

A.Neiberkos teigimu, labai gaila, kad į šį procesą nebuvo įtraukta savivalda.

„Tai turėtų būti. Tos bendruomenės atstovai turėjo žinoti apie planuojamą situaciją Kybartuose. Mes gavome dvi naujienas: Kybartų pataisos namų uždarymas ir iki 800 migrantų atkėlimas. Šia informacija su žmonėmis reikėjo pasidalinti kur kas anksčiau – nebijoti informuoti apie tai, kas yra planuojama“, – pabrėžė meras.

Penktadienį Vilkaviškio rajono laikraštis „Santaka“ rašė, kad apie planus perkelti migrantus meras sužinojo iš žurnalistų, o ministerija jį apie tai informavo jau po to.

Kaip laikraščiui sakė A.Neiberka, apie 13 valandą jam paskambinęs vidaus reikalų viceministras patvirtino, kad tokių planų yra, tačiau kartu patikino, jog sprendimas nepriimtas.

„Sakė, kad šiuo metu ministrė serga, tačiau kitą savaitę ji pati paskambins ir apie viską informuos. Labai keista, bet netrukus po pokalbio su vice-ministru žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad jau viskas nuspręsta ir net konkreti permainų data nustatyta – migrantai mūsų rajone bus apgyvendinti iki spalio 1 dienos“, – laikraščiui kalbėjo meras.

Pirmadienį A.Neiberka patvirtino iš vice-ministro girdėjęs, esą A.Bilotaitė serga.

„Taip, jis man tokią informaciją minėjo ir minėjo, kad ji man turėjo paskambinti. Bet po to jis pasakė, kad bus paskambinta šią savaitę – skambučio nesulaukiau, bet, tiesa, dabar buvau išsijungęs telefoną kuriam laikui“, – kalbėjo meras.

Pirmadienį žurnalistai teiravosi VRM, ar penktadienį ministrė iš tiesų sirgo ir dėl to nesusisiekė su meru taip pat – ar A.Bilotaitė bendravo su meru šiuo klausimu.

„Ministrė neturėjo galimybės susisiekti, todėl buvo įgaliotas viceministras“, – atsakė ministerija, tačiau vėliau atsiuntė pataisytą komentarą, kuriame šio sakinio jau nebuvo.

Perklausus, kodėl ministrė negalėjo paskambinti merui, ar tiesa, kad ji sirgo, VRM atstovai atsakė: „Nes šiuos klausimus derino vice-ministras.“

VRM skelbiamose ministrės darbotvarkėse matyti, kad penktadienį A.Bilotaitė dirbo – dalyvavo ne viename pasitarime. VRM atsakyme teigiama, kad penktadienį ministerijos dar derino galutinius sprendimus, Teisingumo ministerija buvo suplanavusi susitikimą su pareigūnų profsąjunga, VRM buvo suplanavusi pokalbį su Vilkaviškio rajono meru, o šią savaitę buvo suplanuoti gyvi susitikimai Kybartuose su meru, vietos bendruomene ir Kybartų pataisos namų darbuotojais.

„Šiuos klausimus buvo įgaliotas derinti VRM vice-ministras Vitalijus Dmitrijevas“, – pabrėžiama atsakyme.

VRM tikina, kad informacija žiniasklaidoje pasirodė anksčiau, nei įvyko pokalbiai ir susitikimai. Pirmadienį, anot atsakymo, teisingumo ir vidaus reikalų vice-ministrai, kaip ir planuota, lankosi Kybartuose ir atsako į bendruomenei bei pareigūnams kylančius klausimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s