Du Lietuvos muitininkai dėl aplaidumo traukiniu išvažiavo į Rusiją

Du Lietuvos muitinės pareigūnai, penktadienį pasienyje su Rusijos esančiame Kybartų pasienio kontrolės punkte tikrinę traukinį Maksva – Kaliningrad, dėl pareigūnų klaidos išvažiavo į Rusiją. Praleidę savaitgalį Kaliningrado srityje jie grižo tik sekmadienį. Kaip informavo muitinės atstovas spaudai Vitas Volungevičius, dėl šio incidento tarnyboje atliekamas tyrimas.

„Penktadienį, po pietų, du Muitinės pareigūnai nuėjo tikrinti traukinio „Kaliningradas–Maskva“, tačiau be muitinės leidimo traukinys pajudėjo ir išvežė juos į Kaliningrado sritį. Muitinė iškart kreipėsi į pasieniečius, į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją, buvo informuoti ir konsuliniai darbuotojai. Su pasieniečių pagalba, su Rusijos Federacijos įgaliotinais, buvo išspręstas incidentas ir Muitinės pareigūnai rugsėjo 5-ąją, 14 val. sveiki grįžo namo“, –  sakė Lietuvos muitinės atstovas.

Anot jo, muitininkai Kybartų geležinkelio poste tikrino pašto vagoną, tuo metu keleivius tikrinę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasieniečiai spėjo išlipti iš traukinio.

V.Volungevičiaus teigimu, šiuo metu vyksta tyrimas, nes traukinys gali pajudėti tik gavęs Muitinės leidimą.

Anot Muitinės atstovo, Rusijoje Lietuvos pareigūnai buvo apnakvindinti, jais buvo pasirūpinta. Besiteisindamas Muitinės atstovas patikino, kad ir anksčiau yra pasitaikę panašių incidentų, kai ir į Lietuvos teritoriją yra per klaidą įvežti Rusijos pareigūnai. V.Volungevičius taip pat tikino, kad penktadienį apie incidentą viešai nebuvo pranešta dėl informacinės sistemos sutrikimų.

„Mūsų interneto svetainėje buvo sutrikimų, pranešimas buvo parengtas. Pirmadienį kompetentingos institucijos informuotos ir jos atliko veiksmus, kurie priklauso. Mes informavome pirmadienį, penktadienį buvo trikdis su sistema, todėl tikriausiai pranešimas neįsikėlė“, – paaiškino jis.

Pagal pasirašytą Lietuvos ir Rusijos susitarimą, tokias situacijas sprendžia abiejų šalių valstybės sienos įgaliotiniai. Nepaisant savaitgalio šįkart pasienio incidentas buvo greitai išspręstas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s