Į Lietuvą atvyko NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis ekspertų komanda

Rugsėjo 7 d. darbą pradeda į Lietuvą atvykusi NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda. Komanda, kurią sudaro Baltijos jūros regiono, strateginės komunikacijos, kibernetinio saugumo ir kiti ekspertai, dvi savaites analizuos esamą padėtį kovos prieš hibridines grėsmes srityje ir pateiks rekomendacijas Lietuvai bei visam Aljansui, kaip užtikrinti efektyvesnę kovą su tokio pobūdžio grėsmėmis, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„NATO vadovaujamos kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komandos atvykimas – tai konkretus NATO paramos Lietuvai ženklas ir Aljanso solidarumo demonstravimas. Ekspertų komanda į Lietuvą atvyko Lietuvos Vyriausybės prašymu teikti Lietuvai paramą kovojant su hibridinėmis grėsmėmis. NATO ir toliau stebi situaciją prie Lietuvos sienos su Baltarusija, kuri, keldama migracijos iššūkius, daro spaudimą mūsų sąjungininkėms Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai“, – sako NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis ekspertų komandos vadovas Michaelis Ruhle.

NATO nusprendė atsiųsti į Lietuvą paramos grupę gavusi oficialų Lietuvos prašymą. Tam Šiaurės Atlanto Taryboje rugpjūtį vienbalsiai pritarė visos NATO sąjungininkės.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komandos aktyvavimas Lietuvoje rodo tai, jog sąjungininkai atsakingai vertina Lietuvos geopolitinį kontekstą ir rengiasi bet kokiam galimam incidentui.

„Susiduriame su hibridine Lukašenkos režimo agresija prieš Lietuvą. NATO grupės atvykimas yra svarbus ne tik sprendžiant hibridinės agresijos keliamas problemas – tarptautiniu mastu nedraugiškai kaimynei dar kartą įrodoma, kad šioje kovoje esame ne vieni, turime sąjungininkų su kuriais glaudžiai bendradarbiaujame ir krizinėse situacijos galime remtis jų tvirta parama“, – teigia ministras A.Anušauskas.

Pastaruosius kelis mėnesius Lietuvos valdininkai bei jiems pavaldi žiniasklaida nuolat kartoja mantrą apie esą prieš Lietuvą nukreiptą hibridinę agresiją kurią vykdo Aleksandro Lukašenkos valdoma Baltarusijos valstybė. Per sieną su Baltarusija šiemet į Lietuvą neteisėtai pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda Aljanso šalių vadovų sprendimu buvo sukurta 2018 metais. Valstybėms paprašius, NATO ekspertai gali padėti atremti hibridines grėsmes kibernetinio saugumo, energetinio saugumo, kovos su terorizmu, civilinio pasiruošimo ir strateginės komunikacijos srityse. 2019 m. NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda buvo aktyvuota Juodkalnijoje, to tuomet paprašius šios šalies Vyriausybei.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s