Prancūzijos laivynas Lamanšo sąsiauryje vėl išgelbėjo per 120 migrantų

Prancūzijos karinis laivynas vėl išgelbėjo daugiau kaip 120 migrantų, kurie mėgino Lamanšo sąsiauriu patekti į Didžiąją Britaniją. Prancūzų tarnybos šeštadienį pranešė, kad viename laivelyje buvo 43 žmonės, tarp jų – moterys ir vaikai, kitame 40, o trečiame – dar 43.

126 asmenims suteikta medicininė pagalba, jie Diunkerke perduoti Prancūzijos pasienio policijai.

Pabėgėlių, mėginančių Lamanšo sąsiauriu pasiekti Didžiąją Britaniją, skaičius pastaraisiais metais smarkiai išaugo. Viena to priežasčių yra sugriežtinta maršrutų keltais ar tuneliu kontrolė. Dėl aktyvios laivybos ir klastingų srovių kelionė Lamanšu yra labai rizikinga.

Prancūzijos duomenimis, nuo metų pradžios iki rugpjūčio pabaigos kirsti Lamanšą mėgino per 15 000 žmonių, daugelis jų – perpildytomis guminėmis valtimis. Per visus 2020-uosius tokių asmenų buvo beveik 9 500. Nuo 2018-ųjų prancūzų tarnybos patvirtino 11 mirčių, trys žmonės laikomi dingusiais.

Prancūzijos politika nėra sulaikyti valtis – nebent čia esantys žmonės patys šauktųsi pagalbos. Priešingu atveju laiveliai palydimi į britų vandenis.

Dėl to kilo ginčas tarp Paryžiaus ir Londono, kuris vykdo antimigracinį kursą. Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas šią savaitę parlamente pareikalavo pasinaudoti „visomis įmanomomis priemonėmis“, kad pabėgėliai negalėtų patekti į Angliją iš Prancūzijos šiuo maršrutu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s