L.Kasčiūnas: prezidentūra ragino neskubėti su migrantų apgręžimo sprendimų priėmimu

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad prezidento patarėja Asta Skaisgirytė nėra tiksli sakydama, jog situacija Baltarusijos pasienyje pagerėjo po prezidento pokalbio su premjere.

Anot L.Kasčiūno, Prezidento institucija esą ragino neskubėti su apgręžimo sprendimų priėmimu bei vėliau rimtai leido suprasti, kad svarsto vetuoti tam būtinas Užsieniečių teisinės registracijos įstatymo pataisas.

Antradienį Žinių radijui prezidento Gitano Nausėdos patarėja tvirtino, kad nors Lietuva su migracijos iššūkiais iš pradžių tvarkėsi gana prastai, tačiau vėliau situacija pagerėjo.

„Po sušauktos Valstybės gynimo tarybos ir labai aiškaus prezidento pokalbio su premjere, vidaus reikalų ministre, kitais ministrais buvo imtasi tokių ryžtingų priemonių“, – aiškino ji.

Šios priemonės, anot A.Skaisgirytės, yra apgręžimo politikos taikymas ir fizinio barjero statymas.

Tuo tarpu ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį į tai sureagavo kandžia replika socialiniuose tinkluose, o L.Kasčiūnas pareiškė, jog viskas buvo visai kitaip, nei pasakoja prezidento patarėja.

„Šiandien prezidento patarėja Asta Skaisgirytė pareiškė, kad pasienyje su Baltarusija situacija pagerėjo, kai po sušauktos Valstybės gynimo tarybos ir aiškaus prezidento pokalbio su premjere, vidaus reikalų ministre ir kitais ministrais buvo imtasi ryžtingų priemonių“, – feisbuke rašė konservatorius.

„Kelios iš tų ryžtingų priemonių, kaip matome, veikia. Pirmiausia atgręžimo politika ir fizinio barjero statymas“, – A.Skaisgirytės žodžius citavo jis.

L.Kasčiūnas rašė, kad džiaugiasi, jog Prezidentūra dabar nuosekliai remia valdančiųjų priemones hibridiniam Baltarusijos režimo spaudimui atremti, nes tai itin svarbu siekiant jų veiksmingumo.

„Deja, bet kalbėdama apie pačią įvykių chronologiją prezidento patarėja, švelniai tariant, nėra tiksli. Kaip suvaldyti krizę, teko dalyvauti svarstymuose ir pasitarimuose Vyriausybėje pas premjerę. Taip pat Seime rengiant bei priimant tiek hibridinę agresiją įvardijančią rezoliuciją, tiek Vyriausybės pateiktus įstatymų projektus“, – rašė parlamentaras.

Jis pridūrė puikiai pamenantis ir tą lemiamą pasitarimą Vyriausybės rūmuose, kurio metu buvo apsispręsta dėl ryžtingų veiksmų ir duotas nurodymas Vidaus reikalų ministerijai jį įgyvendinti.

„Deja, bet tuo metu Prezidento institucija ragino neskubėti su apgręžimo sprendimų priėmimu bei vėliau rimtai leido suprasti, kad svarsto vetuoti tam būtinas Užsieniečių teisinės registracijos įstatymo pataisas. Gerai, kad Prezidentas vis dėlto įsiklausė į Seimo ir Vyriausybės argumentus ir įstatymo nevetavo. Tai buvo itin svarbus valstybės vadovo žingsnis, nes nepraradome laiko, parodėme vieningumą tiek tarptautinei bendruomenei, tiek Minskui“, – pabrėžė L.Kasčiūnas.

Pasak jo, Lietuva ryžtingai atlaikė Baltarusijos režimo hibridinę agresiją bendromis visų valdžios šakų ir institucijų sutelktomis pastangomis, todėl būtų gerai tą sutelktumą išlaikyti ir toliau beprasmiškai institucijoms nesivaržant tarpusavyje.

„Mūsų tikrieji „varžovai“ už sienos“, – rašė jis.

I.Šimonytė į prezidento patarėjos teiginius taip pat atsakė socialiniame tinkle. Ji pasidalijo žiniasklaidos antrašte, skelbusia, jog prezidentūra teigia, kad Vyriausybė tik po aiškaus pokalbio su G.Nausėda ėmėsi ryžtingų veiksmų dėl migrantų.

„Bandau prisiminti tą „aiškų pokalbį“, – rašė premjerė. – Gal be reikalo tikiuosi, kad kiti politikai, o ypač jų vardu kalbantieji, irgi vertina savo nuopelnus su tinkamu saiku. Bet norėčiau vis dar tikėtis.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s