Pravieniškių kalėjime kilo neramumai: sužeisti nuteistieji, įvestos papildomos pajėgos

Pirmadienio rytą Pravieniškių pataisos namuose įvyko rimtas incidentas: grupė nuteistųjų užpuolė kitus nuteistuosius. Incidento metu buvo sužalota keletas žmonių, bent vienas iš jų išvežtas į Kauno klinikas. Faktą apie tarp nuteistųjų įvykusį incidentą patvirtino Kalėjimų departamentas. Neramumai kilo Drausmės grupėje.

Pirmadienį Pravieniškių pataisos namuose, Drausmės grupėje, kilo neramumai. Jų metu grupė nuteistųjų užpuolė kitus kalinius ir juos sužalojo. Turimais duomenimis, neramumai kilo, kuomet nuteistųjų grupė užpuolė ir sužalojo čia kalinčius, žemesnei nusikaltėlių kastai priklausančius asmenis. Konflikto metu buvo naudoti metaliniai strypai.

Atsakingos institucijos šios informacijos oficialiai nepatvirtina.

Neoficialiomis žiniomis, sužeisti mažiausiai trys žmonės. Vieno iš jų sužalojimai yra rimti. Jis išvežtas į Kauno klinikas. Į Pravieniškių pataisos namus atsiųstos papildomos pareigūnų pajėgos.

Kalėjimų departamento komunikacijos specialistė Irmina Frolova-Milašienė, paprašyta suteikti informacijos apie įvykį, patvirtino, kad pirmadienį Pravieniškių pataisos namuose buvo užfiksuotas incidentas tarp nuteistųjų. Dėl įvykio Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str. 1 d. (nesunkus sveikatos sutrikdymas). Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-asis skyrius.

Pradėtas tarnybinis patikrinimas. Informacijos apie konflikto priežastis, sužeistus nuteistuosius ir priemones tam suvaldyti atstovė teigė negalinti suteikti dėl vykdomo ikiteisminio tyrimo.

Į Drausmės būrį patenka nuteistieji už įvairias nuobaudas. Čia jiems taikoma griežta izoliacija.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Odeta Vaitkevičienė žiniasklaidai teigė duomenų apie policijos dalyvavimą įvykyje neturinti.

Kauno klinikų komunikacijos tarnybos specialistė Karolina Račkauskienė patvirtino, kad į klinikas buvo pristatyti pacientai iš Pravieniškių pataisos namų, tačiau atsisakė suteikti informacijos, kiek nuteistųjų buvo pristatyta ir kokius sužalojimus jie patyrė.

Turimais duomenimis, į klinikas buvo pristatyti du nuteistieji, tačiau su incidentu Drausmės grupėje susijęs tik vienas iš jų.

Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos laikinasis direktorius Gintautas Šarauskas situacijos taip pat nekomentuoja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s