Tragedija pabėgėlių priėmimo centre: mirė čia gyvenęs vaikas, kilo neramumai

Gydymo įstaigoje mirė Ruklos pabėgėlių priėmimo centre (Ruklos PPC) gyvenęs vaikas, gimęs 2010 metais. Paskui čia kilo neramumai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo jog į Ruklos PPC migrantų šeima (tėvas su sūnumi) atvyko rugpjūčio 6 dieną. Be to tą patį vakarą Ruklos PPC kilo neramumai – bandė pasišalinti keli migrantai. Lietuvos institucijos tikina jog šie du įvykiai nėra susiję.

Neįgalų vaiką auginusi šeima, vos kirtusi Lietuvos sieną, iš karto buvo apgyvendinta Ruklos PPC. Vaikas buvo paralyžiuotas, sirgo epilepsija ir kitomis ligomis. Anot tėčio, vaikas tapo neįgalus, patyręs galvos traumą prieš metus savo gimtojoje šalyje. Ruklos PPC šeimai nuolat buvo teikiama medicininė pagalba, būtini vaistai, socialinių darbuotojų, psichologo pagalba. Rugsėjo 26 dieną paryčiais vaiko tėvas pranešė, kad vaikui pablogėjusi sveikata – sunkiai kvėpuoja. Buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, kuri iškart išvežė vaiką kartu su tėvu į gydymo įstaigą, kur jis ir mirė. Preliminari mirties priežastis – ūmus širdies ir plaučių veiklos sutrikimas.

Ruklos PPC išreiškia nuoširdžią užuojautą vaiko tėčiui. Jam teikiama psichologinė pagalba, rūpinamasi laidotuvėmis.

Kaip sekmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė Ruklos PPC direktorė B.Bernotienė, rugpjūčio 6 dieną atvykę į Lietuvą, vaikas su tėvu iškart buvo pervežti iš pasienio į Ruklos PPC, nes „vaikas turėjo negalią, buvo gulintis“.

„Šiandien apie 9.30 valandą gavome informaciją iš Jonavos ligoninės, kad mirė 2010 metais gimęs pas mus gyvenęs migrantas. Esame visi sukrėsti dėl šios netekties. Tikrai labai užjaučiame tėvą dėl vaiko netekties Lietuvoje“, – teigė B.Bernotienė.

Pasak jos, tėvas su sūnumi gyveno centro stacionariame pastate, turėjo atskirą kambarį. Taip pat ir dušą, ir tualetą.

Paklausta apie išvakarėse centre kilusius neramumus ir ar tai susiję su šios dienos nelaime, B.Bernotienė tai paneigė. Jos teigimu, rugsėjo 25 dieną iš Ruklos PPC bandė pasišalinti keli migrantai.

„Tai ne pirmą kartą vykęs įvykis. Šie du įvykiai yra visiškai nesusiję“, – patikino B.Bernotienė.

Tą patį sekmadienį tvirtino ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė – vaiko mirtis ir neramumai nėra susiję. Jos teigimu, vakar kilusį įvykį tiria policija ir Viešojo saugumo tarnyba.

„Neramumai kartkartėmis kyla stovyklavietėse, nes asmenys nėra patenkinti, nes jų tikslas yra tikriausiai nelikti Lietuvoje – jie nori išvykti į kitas šalis“, – kalbėjo ministrė.

Jos teigimu, ne visus migrantus tenkina apgyvendinimo sąlygos, bet Vidaus reikalų ministerija daro viską, kad tos sąlygos gerėtų.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s