Vengrija ir Rusija pasirašė naują ilgalaikę sutartį dėl dujų pirkimo

Europoje drastiškai kylant energijos išteklių kainoms Vengrijos įmonė „MVM“ pasirašė naują ilgalaikę sutartį dėl dujų tiekimo su Rusijos koncernu „Gazprom“. Pabrėžiant sandorio svarbą dokumento pasirašymo ceremoniją tiesiogiai transliavo Vengrijos vyriausybė. Pasirašytos sutarties sąlygos galės būti pakoreguotos po 10 metų.

Pasak Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Peterio Szijjarto, pasirašytas susitarimas nėra „politinis“.

Tuo tarpu Kijevo režimas aršiai sukritikavo tokį Budapešto žingsnį.

Kiek anksčiau Vengrijos šaltiniai buvo pranešę, kad naujoji sutartis bus sudaryta 15 metų laikotarpiui, su galimybe pakeisti sąlygas ne anksčiau kaip po 10 metų. Vengrija gaus po 4,5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus: 3,5 mlrd. kubinių metrų dujų per Serbiją ir 1 mlrd. kubinių metrų – per Austriją.

2020 metais „Gazprom“ Vengrijai tiekė 8,637 mlrd. metrų kubinių metrų dujų, 2019 metais – 10,522 mlrd. kubinių metrų dujų. Pirmąjį 2021 metų pusmetį tiekimas padidėjo 5 proc. iki 3,909 mlrd. kubinių metrų dujų.

Šiuo metu didžioji dalis dujų iš Rusijos į Vengriją tiekiama per bendrą „Gazprom“ ir Vengrijos energetikos įmonės MVM bendrovę „Panrusgaz“. 1996 metais tarp „Gazprom eksport“ ir „Panrusgaz“ buvo pasirašytos dvi ilgalaikės gamtinių dujų tiekimo Vengrijai sutartys laikotarpiui iki 2015 metų. Vėliau jos buvo pratęstos iki 2021-ųjų. Be to, nuo 2018 metų spalio „Gazprom eksport“ trumpalaikių sutarčių pagrindu tiekia dujas Vengrijai per savo patronuojamąją įmonę „WIEE Hungary Kft“. Taip pat, siekiant užtikrinti papildomą dujų tiekimą Vengrijai, 2019 metais, buvo sudarytos trumpalaikės sutartys su „MET International“.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s