Dujų sandoris su „Gazpromu“: Vengrija griežtai atsakė į Ukrainos kritiką

Vengrijos užsienio reikalų ministerija antradienį iškvietė Ukrainos ambasadorių, Kijevui išsakius aštrios kritikos Budapeštui dėl naujo sandorio su rusų energetikos milžine „Gazprom“, pranešė vengrų dienraštis „Magyar Hirlap“.

„Ukrainos ambasadorius iškviestas į Vengrijos užsienio reikalų ministeriją, Kijevui pareiškus, kad jis reaguos į (Budapešto) ir „Gazprom“ pasirašytą sutartį 15 metų laikotarpiui, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė „Magyar Hirlap“, remdamasis Vengrijos diplomatijos vadovu Peteriu Szijjarto.

Vengrų URM Kijevo poziciją pavadino suvereniteto pažeidimu, kišimusi į Vengrijos vidaus reikalus ir nedraugišku žingsniu, žengtu nepaisant fakto, kad Vengrija suteikė Ukrainai pagalbos grumiantis su koronaviruso pandemija.

Tuo tarpu komentuodamas susiklosčiusią situaciją Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pareiškė jog jo vadovaujama šalis pasirinko patį saugiausią dujų tranzito kelią, o oficiali Ukrainos nuomonė šiuo klausimu jo išvis nedomina.

„ Vengrija yra suvereni valstybė, tad mes patys sprendžiame, iš ko pirkti dujas ir kokiu keliu jį transportuoti. Mes pasirinkome tą maršrutą, kuris užtikrins mums didžiausią saugumą. Ir niekas negali mums patarti šiuo klausimu“, – pareiškė V. Orbanas, atsakydamas į Ukrainos leidinio žurnalisto klausimą.

Pirmadienį Vengrijos energetikos įmonė MVM ir bendrovė „Gazprom Export“ Budapešte pasirašė naują ilgalaikę sutartį dėl dujų tiekimo Vengrijai. Susitarimas sudarytas 15 metų laikotarpiui, numatant galimybę po dešimtmečio keisti jo sąlygas. Vengrija gaus po 4,5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus: 3,5 mlrd. kubinių metrų per Serbiją ir 1 mlrd. kubinių metrų – per Austriją. Kijevas išreiškė nuostabą ir nusivylimą šiuo Budapešto žingsniu ir ketina skųsti jį Europos Komisijai. Pernai Vengrija iš „Gazprom“ gavo 8,6 mlrd. kubinių metrų dujų, užpernai – 10,5 mlrd. kubinių metrų. Pirmąjį šių metų pusmetį tiekimas padidėjo 5 proc. – iki 3,9 mlrd. kubinių metrų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s