Ukraina pripažino, kad Rusija turi visas teises “nutraukti“ dujų tranzitą į Vengriją

“Naftogaz Ukrainy“ vadovas Jurijus Vitrenka pareiškė, kad vadovaudamasis tranzito sutarties sąlygomis, “Gazprom“ turi teisę sustabdyti dujų tranzitą į Vengriją.

“Gazprom“ sustabdė dujų tranzitą per Ukrainą į Vengriją. Ir tai nepaisant rezervuotų tranzito pajėgumų. “Gazprom“ turi tokią sutartinę teisę ne tiekti dujas tranzitui per rezervuotus pajėgumus, bet tuo pačiu mokėti už šiuos pajėgumus (principas “pumpuok arba mokėk“)“, — savo “Facebook“ paskyroje parašė Vitrenka.

Tuo tarpu, anot jo, sustabdęs dujų tranzitą į Vengriją, “Gazprom“ demonstruoja, kas nutiks paleidus “Nord Stream-2“.

Penktadienį “Gazprom“ pradėjo tiekti dujas Vengrijai per Bulgarijos ir Serbijos dujų perdavimo sistemą, kaip dalį naujų susitarimų, pasiektų rugsėjo pabaigoje. Po to “Ukrainos DTS operatorius“ paskelbė, kad “Gazprom“ sustabdė dujų tranzitą į Vengriją per Ukrainą. Savo ruožtu bendrovės “Naftogaz Ukrainy“ vadovas Jurijus Vitrenka pažymėjo, kad “Gazprom“ pagal sutartį turi teisę neparduoti dujų tranzitui per rezervuotus pajėgumus, tačiau tuo pačiu turi sumokėti už šiuos pajėgumus “pumpuok arba mokėk“ principu.

Ekspertų nuomone, Ukrainos pareiškimas dėl dujų tiekimo nutraukimo per Ukrainos dujų perdavimo sistemą (GTS) iš Rusijos Federacijos į Vengriją yra panašus į dirbtinį panikos sukėlimą. Anot jų, Ukraina čia jau pradeda demonstruoti savo, kaip nepatikimos ir nuolat kuriančios riziką tranzito šalies, esmę.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s