A.Anušauskas: Seimo kontrolieriaus ataskaitoje neįvertintas Baltarusijos vaidmuo

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko nuomone, Seimo kontrolieriaus ataskaitoje apie nežmoniškam elgesiui prilygstančias migrantų gyvenimo sąlygas Lietuvoje nėra vertinama, kad jie atsidūrė mūsų šalyje dėl Aleksandro Lukašenkos režimo vykdomos hibridinės atakos.

„Seimo kontrolierių ataskaita apie nelegalių migrantų padėtį išaiškina, kad Lietuvoje lyja ir net vasaros naktimis būna vėsoka. Tikra tiesa. Jeigu ieškosite ataskaitoje priežasčių, kodėl tie žmonės buvo įstumti į tokią padėtį ir kas ta Lukašenkos hibridinė ataka, tai nevartykite. Kontrolieriai šioje vietoje ir akli, ir kurti. Juk tai ne jų reikalas“, – feisbuke ketvirtadienį rašo ministras.

„Baltarusijos organizuotai atgabenam 300 žmonių per dieną prie sienos, įstumiami į Lietuvos Respublikos teritoriją, tada visi čia verčiasi per galvą siekdami pastatyti palapines, atiduoda apgyvendinimui visas pasieniečių užkardų patalpas, iššluoja visus rezervus ir net iš kariuomenės batus perduoda, ir tada jau gauna kontrolieriaus rekomendacijas, ką iš tikrųjų reikėjo daryti“, – teigia A.Anušauskas.

Pasak jo, niekas nesiginčytų, jog reikėjo pasirūpinti vegetariniu migrantų maitinimu, vaistais, psichologais ir sudaryti galimybes susisiekti su teisininkais, tačiau tam nebuvo laiko.

„Ataskaitą galės įsirėminti Lukašenkos hibridinės atakos organizatoriai, kurie tvarkingai išduoda vizas aerouoste, patogiai apgyvendina viešbučiuose, pasiūlo mokamas pavežimo paslaugas, net parūpina kamufliaže užsimaskavusius gidus, siūlančius patogiausius kelius pasienio turistams“, – rašo konservatorių „Šaikos“ deleguotas ministras, kuris matyt nežino jog Lietuvos Seimo kontrolierius stebi žmogaus teisių padėtį Lietuvoje o ne Baltarusijoje.

Ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje kontrolierius teigia, kad buvo tinkamai neužtikrinamos prieglobsčio prašytojų teisės į higieną, oro sąlygas atitinkančius rūbus, apavą, teisę į asmens privatumą ir prilygo draudžiamam nežmoniškam ar žeminančiam žmogaus orumą elgesiui.

Lietuva, Latvija bei Lenkija nuo vasaros susiduria su drastiškai išaugusiu nelegalios migracijos srautu iš Baltarusijos. Į Lietuvą šiais metais atvyko bemaž 4,2 tūkst. neteisėtai Lietuvos ir Baltarusijos sieną kirtusių migrantų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s