Baltarusija tiria migranto mirties prie sienos su Lietuva aplinkybes

Baltarusijos tarnybos pradėjo tyrimą dėl migranto kūno, rasto šalia sienos su Lietuva, ketvirtadienį pranešė televizija „Belarus 1“.

„Vyro lavonas buvo rastas spalio 5 dieną. Jis gulėjo krūmuose vos už 500 metrų nuo valstybės sienos su Lietuva“, – sakoma baltarusių televizijos pranešime.

„Belarus 1“ pridūrė, kad pareigūnai prie kūno rado mobilųjį telefoną, plastikinių kortelių ir dokumentų. Polocko valstybės sienos apsaugos būrio atstovas Denisas Hlebko sakė, kad rasti dokumentai buvo išduoti 1992 metais gimusiam Šri Lankos piliečiui.

Baltarusijos pasienio tarnybos atstovas pridūrė, kad šis asmuo veikiausiai buvo išstumtas iš Lietuvos teritorijos.

„Pagal turimą operatyvinę informaciją, šis asmuo priklausė vienai iš grupių, kurias Lietuvos jėgos struktūrų darbuotojai ne kartą mėgino neteisėtai išstumti į Baltarusijos teritoriją. Dėl šio fakto atliekamas tyrimas“, – sakė D.Hlebko.

Baltarusijos tyrimų komiteto atstovė Oksana Lazko sakė, kad tyrėjai dėl šio incidento apklausė vietos gyventojus.

Lietuvos režimas kaltina Baltarusijos valdžią migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už Vilniaus vaidmenį kovoje prieš Minską dėl paramos taip vadinamai baltarusių demokratinei opozicijai. Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje dėl migrantų krizės pasienio rajonuose įvesta ekstremalioji padėtis, pradėta statyti pjaunančios vielos užtvara, stiprinama sienų apsauga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s