Lietuvą pasiekė beveik 30 mln. eurų EK paramos migracijos krizės valdymui

Lietuvą pasiekė pirmoji Europos Komisijos (EK) finansinės paramos dalis neteisėtos migracijos krizei suvaldyti. Tai – Vidaus reikalų ministerijos derybų su EK rezultatas. Rugpjūčio mėnesį Lietuvoje lankėsi EK delegacija ir įvertino situaciją bei Lietuvos poreikius, kilusius dėl masinio migrantų antplūdžio. Po šio vizito buvo priimtas sprendimas skirti Lietuvai 37 mln. eurų paramos, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

„Jau gavome 29,6 mln. eurų, likusi paramos dalis mus pasieks vėliau. Ši parama skirta padengti Lietuvos patirtas išlaidas dėl neteisėtos migracijos valdymo bei užtikrinti bazinių paslaugų suteikimą į Lietuvą patekusiems migrantams. Europos Sąjunga solidariai prisiima atsakomybę, o našta Lietuvos biudžetui mažėja. Dėkoju Europos Komisijai už pagalbą mūsų šaliai“, – pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Europos Komisijos skirtomis lėšomis bus padengtos Lietuvos patirtos išlaidos, susijusios su migrantų apgyvendinimu, šių vietų saugumo užtikrinimu, maitinimu, švietimu, taip pat su migrantų priėmimo ir sulaikymo infrastruktūra, prieglobsčio procedūromis, kitomis būtinomis paslaugomis.

Be to, šios lėšos bus skirtos pareigūnų atlyginimų priedams padengti. Sprendimai mokėti priedus pareigūnams buvo priimti vos paskelbus ekstremalią situaciją, nelaukiant žinių iš Europos Komisijos dėl skiriamo finansavimo.

Pareigūnams, dirbantiems stovyklavietėse su migrantais bei užtikrinantiems migrantų stovyklaviečių apsaugą, skirtos 30 proc. priemokos, o 20 proc. priemoka – pareigūnams, organizuojantiems ir vykdantiems viešosios tvarkos užtikrinimo stovyklaviečių savivaldybių teritorijoje funkciją, be leidimo pasišalinusių iš stovyklaviečių nelegalių migrantų paieškos, lydėjimo į gydymo įstaigas ir kitas panašias funkcijas. Didžiausios 50 proc. atlyginimo dydžio priemokos skirtos pareigūnams, kurie saugo valstybės sieną, tačiau šios priemokos mokamos išskirtinai valstybės biudžeto lėšomis. Taip pat pareigūnai, kurie dėl įtemptos situacijos negalėjo pasinaudoti atostogomis, turėjo galimybę dviem dienoms nuvykti į sanatorijas Palangoje ar Druskininkuose.

„Pareigūnai susidūrė su sudėtinga situacija, jie nuolat yra priešakinėse linijose, patiria didelę psichologinę įtampą, todėl būtina pasirūpinti atlygiu už jų darbą neskaičiuojant valandų bei suteikti galimybę bent trumpam atsikvėpti“, – teigia vidaus reikalų ministrė. Lietuva, spręsdama migrantų krizę, dvišaliu pagrindu sulaukė iš Austrijos, Estijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Ukrainos ekspertinės pagalbos, technikos, modulinių namelių, koncertinos. Be to, iš Austrijos, Estijos, Lenkijos ir Slovėnijos atvykę pareigūnai kartu su mūsų pasieniečiais dirba Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir padeda valdyti neteisėtos migracijos keliamus iššūkius.

Pagal Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmą Lietuva sulaukė humanitarinės pagalbos – palapinių ir modulinių namelių, lovų, antklodžių, baldų, elektros generatorių, šildytuvų ir kitokios migrantams apgyvendinti reikalingos įrangos iš 18 šalių. Iš Čekijos Lietuva sulaukė finansinės paramos – 13,5 mln. Čekijos kronų (apie 530 tūkst. eurų) kovojant su neteisėta migracija ir saugant išorinę Europos Sąjungos (ES) sieną. Lietuvoje dirba „Frontex“, Europolo ir Europos prieglobsčio paramos biuro ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų atlikėjai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau įveikti migrantų krizę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s