VRM ieško galinčiųjų įgyvendinti komunikacijos kampaniją dėl migrantų krizės valdymo

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ieško galinčiųjų įgyvendinti komunikacijos kampaniją apie migrantų krizės valdymą Lietuvoje.

viešųjų pirkimų portale šią savaitę paskelbtas mažos vertės pirkimas. Paraiškas galima teikti iki spalio 19 dienos.

„Šis viešasis pirkimas susijęs su Europos Komisijos finansuojamu projektu „Skubus atsakas dėl neproporcingo trečiųjų valstybių piliečių antplūdžio į Lietuvą iš Baltarusijos“. Jo tikslas – spręsti problemas, kylančias dėl išskirtinio spaudimo prieglobsčio ir migracijos sistemoms, kurias sudaro didelis trečiųjų šalių piliečių antplūdis į Lietuvą“, – pranešė Vidaus Reikalų Ministerijos strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Bajarūnas.

Pasak jo, projekto veiklos nukreiptos į prieglobsčio procedūrų įgyvendinimo užtikrinimą, tinkamų priėmimo ir apgyvendinimo sąlygų sudarymą prieglobsčio prašytojams ir pažeidžiamoms jų grupėms bei komunikacijos ekstremaliose situacijose stiprinimą.

„Viešojo pirkimo nugalėtojas, paslaugų teikėjas, privalės parengti visuomenės informavimo ir paslaugų įgyvendinimo planą, pagal kurį bus publikuojami straipsniai, vaizdo reportažai, nuotraukų albumai viename iš pagrindinių Lietuvos interneto naujienų portalų“, – aiškino M.Bajarūnas.

„Paslaugų teikėjas turės pasirūpinti ir turinio sklaida socialiniuose tinkluose, pasitelkus nuomonės formuotoją ar formuotojus“, – pridūrė jis.

Ministerijos atstovas teigė, kad maksimalios pirkimo sumos įvardinti negali, nes „visuomenės informavimo paslaugos perkamos pagal ekonominio naudingumo formulę, kuomet potencialūs konkurso dalyviai konkuruoja ir paslaugų kokybe, ir kaina“. Vis dėlto, jis teigė, kad kalbama apie kelias dešimtis tūkstančių eurų. Informacinę kampaniją planuojama įgyvendinti iki gruodžio vidurio.

Lietuva, Latvija bei Lenkija nuo vasaros susiduria su drastiškai išaugusiu nelegalios migracijos srautu iš Baltarusijos. Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – kurdai iš Irako, Sirijos, Irano bei Turkijos. Vilnius kaltina Baltarusijos valdžią migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Rugpjūčio pradžioje siekiant stabdyti neteisėtą migraciją pasienyje imta naudoti apgręžimo politiką.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s