Lenkijoje vyko protestai dėl migrantų atstūmimo nuo sienos

Lenkijos sostinėje Varšuvoje sekmadienį tūkstančiai žmonių protestavo prieš masinius migrantų išsiuntimus (taip vadinamus „apgręžimus“), kuriuos taiko Lenkijos pareigūnai pasienyje su Baltarusija. Protestuotojai surengė eitynes per Varšuvos centrą nešdamiesi plakatus su užrašais „Sustabdykite kankinimus pasienyje“ ir „Niekas nėra neteisėtas“.

Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai migrantų, daugiausia iš Artimųjų Rytų, mėgino per Baltarusiją ir toliau per Lenkiją, Latviją ir Lietuvą patekti į centrinės bei vakarų Europos šalis.

Patys migrantai bei pagalbos grupės kaltina Lenkiją masiniu migrantų išsiuntimu – praktika, kai žmonės verčiami grįžti atgal nuo sienos į Baltarusiją.

Kai kurie protestuotojai Varšuvoje, nerimaudami, kad apgręžtiems migrantams gresia pavojus mirtinai sušalti, rankose laikė plakatus, pagamintus iš terminių antklodžių, kurias dažnai dalija pagalbos grupės. Kituose Lenkijos miestuose įvyko mažesnio masto protestai, pranešė vietos žiniasklaida.

Pasak Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos institucijų, nuo tada, kai vasarą išaugo migrantų skaičius, prie ES rytinės sienos žuvo septyni žmonės.

Ketvirtadienį Lenkijos Seimas priėmė įstatymą, leidžiantį atstumti migrantus nuo sienos ir nenagrinėti prieglobsčio prašymų, kuriuos pateikia neteisėtai į šalį patekę asmenys. Lenkų Seimo nariai taip pat patvirtino vyriausybės planus pastatyti pasienyje sieną, kuri, kaip manoma, kainuos 353 mln. eurų.

Pagalbos grupės kritikuoja Lenkiją už tai, kad ji paskelbė nepaprastąją padėtį pasienyje, užkirsdama kelią pastangoms padėti migrantams, bei uždraudė žurnalistams prieigą prie nelegalių migrantų.

Praėjusį mėnesį JT pabėgėlių agentūra ir Tarptautinė migracijos organizacija pareiškė esančios „šokiruotos ir nusivylusios“ dėl migrantų mirčių pasienyje.

„Žmonių grupės įstrigo savaitėmis, negalėdamos gauti jokios pagalbos, prieglobsčio ar pagrindinių paslaugų“, – pareiškė organizacijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s