G.Landsbergis nuteistojo Sausio 13-osios byloje sulaikymą vadina „Lietuvos Niurnbergu“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad situaciją dėl Graikijoje sulaikyto nuteistojo Sausio 13-osios byloje Ukrainos piliečio Aleksandro Radkevičiaus galima vadinti „Lietuvos Niurnbergu“. Žinių radijui ketvirtadienį G.Landsbergis tvirtino, jog trečiadienį susisiekė su Graikijos užsienio reikalų ministru siekdamas „informuoti apie šio žmogaus svarbą tiek mūsų teisinei sistemai, tiek mūsų istorijai“ ir palygino šią situaciją su šiuo nacių karo nusikaltimų tribunolu, vykusiu po II Pasaulinio karo.

„Aš palyginau situaciją, galbūt nebūtinai teisingai, su tuo, kaip buvo Niurnbergo atveju, kai Vakarų pasaulis ieškojo tų, kurie organizavo nusikaltimus prieš žmogiškumą II Pasaulinio karo metu. Sakau – čia yra Lietuvos Niurnbergo atvejis: iš esmės, turime vieną didžiausių nusikaltimų, padarytų prieš mūsų žmones, jo organizatorius mes lygiai taip pat mėginame surasti visame pasaulyje“, – teigė G.Landsbergis.

„Šiandien vienas jų – būtent Graikijoje. Tikiuosi, kad tai bus priimta labai rimtai ir tas žmogus grąžintas mums“, – kalbėjo ministras.

Lietuvos pareigūnai trečiadienį pranešė apie Graikijoje sulaikytą Sausio 13-osios byloje nuteistą Ukrainos pilietį Aleksandrą Radkevičių. Jis Graikijoje buvo sulaikytas dar rugsėjo viduryje, tačiau šios šalies pareigūnams nurodžius kiek kitokią nuteistojo pavardę, kurį laiką dar aiškintasi tikroji asmens tapatybė.

Kaip buvo skelbiama anksčiau,53 metų Ukrainos pilietis Aleksandras Radkevičius Sausio 13-osios byloje buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų. Ukrainietis yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s