G.Nausėda: ES lyderiai pritarė Lietuvos siūlymams dėl migracijos politikos

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį tęsia dalyvavimą Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje Briuselyje. Jame Europos lyderiai sutarė kreiptis į Europos Komisiją dėl konkrečių pasiūlymų keičiant reikiamus migracijos politikos teisės aktus, pranešė Prezidentūra.

Lietuvos lyderis EVT sesijoje iškėlė kovos su neteisėta migracija iš Baltarusijos klausimą.

„Būtina imtis neatidėliotinų veiksmų. Poreikis tobulinti ES migracijos, prieglobsčio ir sienų apsaugos teisės aktus – akivaizdus“, – teigė G.Nausėda.

Susitikime prezidentas pristatė kartu su šalimis bendramintėmis parengtus siūlymus dėl būtinų pokyčių ES teisėje. Anot jo, reikalingi pakeitimai, stiprinantys išorės sienų apsaugą ir užtikrinantys veiksmingą neteisėto sienų kirtimo prevenciją.

EVT posėdyje buvo sutarta kreiptis į Europos Komisiją dėl konkrečių pasiūlymų keičiant reikiamus migracijos politikos teisės aktus.

„Džiugu, kad šiandien pavyko susitarti su ES kolegomis nelegalios migracijos klausimu. Į Lietuvos pasiūlymus buvo atsižvelgta, jie įtraukti į susitikimo išvadas. ES lyderiai suformulavo aiškias gaires ir užduotis Europos Komisijai, kurių turi imtis artimiausiu metu“, – po posėdžio sakė šalies vadovas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s