Nacionalinis kraujo centras Rukloje skiepys migrantus

Nacionalinio kraujo centro (NKC) komanda, suvienijusi jėgas su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuru Lietuvoje ir Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi įgyvendina socialiai atsakingą iniciatyvą. Bendromis partnerių pastangomis Rukloje nuo koronaviruso infekcijos bus skiepijami čia įsikūrę migrantai iš pažeidžiamiausių visuomenės grupių – šeimos, vienišos mamos, vaikai nuo 12 metų, senjorai, žmonės su negalia.

Tuo tikslu jau pirmadienį, spalio 25 d., į Rukloje įsikūrusį Pabėgėlių priėmimo centrą atvyks mobili NKC komanda su „Pfizer“ vakcinomis, kuriomis skiepys Lietuvoje laikiną prieglobstį radusius suaugusius ir mažuosius užsienio šalių piliečius. Tam, kad vakcinavimo procesas vyktų kuo sklandžiau, atliekami parengiamieji namų darbai.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovai čia jau lankosi ir dalija informaciją apie vakcinaciją, atsako į rūpimus klausimus, padeda emociškai pasiruošti skiepams. Šią veiklą remia PSO biuras Lietuvoje.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, Rukloje įsikūrusius migrantus skiepys tokiomis pat vakcinomis kuriomis skiepijo Lietuvos piliečius.

„Vakcinacija Europoje pripažintomis vakcinomis leis migrantų šeimoms jaustis saugiau, jie taps atsparesni šiam klastingam virusui, su kuriuo kovoja visas pasaulis. Tai leis užtikrinti, kad virusas neplistų laikinoje jų stovykloje. Stovyklavietėje yra keli šimtai žmonių, kuriems reikėtų vakcinos, juos ir planuojame skiepyti atvykimo dieną. Vėliau, suėjus reikiamiems terminams, jie bus paskiepyti antrąja ir trečiąja dozėmis“, – sako D.Gutauskas.

Pasak PSO biuro Lietuvoje vadovės Ingridos Zurlytės, šiems žmonėms, patiriantiems daug išbandymų, galime bendromis jėgomis padėti apsisaugoti nuo grėsmingos COVID-19 ligos ir jos sukeliamų padarinių.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios iniciatyvos. Remiame Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komandą, vykstančią į Ruklą ir padedančią migrantų šeimoms susipažinti su vakcinacijos procesu. Svarbu migrantams suteikti patikimą ir jiems suprantamą užsienio kalbomis informaciją apie skiepus nuo koronaviruso infekcijos bei įgalinti juos pasinaudoti vakcinacijos galimybėmis. Kiekvienas žingsnis link supratimo ir pasitikėjimo gali išsaugoti sveikatą ir gyvybę, tad norime veikti kartu“, – sako I.Zurlytė.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovės Kristinos Meidės teigimu, pandemija dar nesibaigė, todėl Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai iki šiol veikia vakcinacijos centruose, o šiuo metu padeda ir vakcinacijos procese migrantų stovyklose.

„Savanoriai jau dalina informaciją migrantams apie vakcinacijos svarbą, vakcinacijos metu padės valdyti srautus, stebės pasiskiepijusiųjų būseną, vykdys kitas veiklas, užtikrinančias, kad vakcinacija vyktų sklandžiai. Šiuo visam pasauliui sunkiu metu labai svarbu bendruomeniškumas ir parama vieni kitiems, todėl su kitomis organizacijomis jungiamės prie šios iniciatyvos, ir ypač didžiuojamės savo savanoriais, ateinančiais į pagalbą krizinėse situacijose“, – situaciją pakomentavo K.Meidė.

Ši iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su LR Vyriausybės Kanceliarija ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s