Prezidentas: ES turi būti pasirengusi dar didesniam migrantų antplūdžiui

Europos Sąjungos (ES) migracijos ir prieglobsčio taisykles būtina keisti, nes Bendrija turi būti pasirengusi galimam dar didesniam neteisėtų migrantų antplūdžiui ties išorine siena su Baltarusija, mano prezidentas Gitanas Nausėda.

Europos Vadovų Tarybai penktadienį pradedant diskusijas dėl Lietuvos pasiūlytų migracijos politikos pakeitimų, G.Nausėda pabrėžė, kad tai būtina daryti pakeitimus norint atremti neslopstančią Baltarusijos hibridinę ataką.

„Matome tebesitęsiančia Baltarusijos hibridinę ataką, kuri tampa vis agresyvesnė, matome pastangas palengvinti vizų išdavimą, matome Baltarusijos režimo bandymus rasti naujus ryšius, naujas kryptis iš Artimųjų Rytų valstybių. Tad migrantų, potencialiai galinčių kirsti ES sieną, daugėja. Taigi, esant tokioms aplinkybėms, turime keisti teisės aktus, Šengeno kodeksą, kad būtume pasirengę šiems iššūkiams, keliamiems Baltarusijos režimo“, – žurnalistams Briuselyje penktadienį sakė G.Nausėda.

Jis pabrėžė, jog Baltarusija taip pat vykdo dezinformacijos kampaniją, žeria kaltinimus Europos Sąjungai dėl jos vykdomos politikos, menkina ir abejoja jos galimybėmis kovoti su migracija, taip pat „bando eskaluoti žmogaus teisių situaciją“.

Pasak prezidento, Lietuva siekia atnaujinti ir persvarstyti migracijos bei prieglobsčio taisykles, taip pat imtis priemonių, kurios leistų ES finansuoti fizinės užtvaros pasienyje su Baltarusija statybas.

„Tai yra būtina, kaip trumpalaikė priemonė, kovojant su krize. Nes niekas nežino, kas nutiks rytoj: galbūt trys, keturi, penki tūkstančiai migrantų atsiras pasienyje vienu metu, arba jie bandys kirsti sieną skirtingose vietose, ir mes nebūsime pasiruošę šiam iššūkiui. Tad mums reikia būti ryžtingiems dar kartą“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Vilniaus režimas kaltina Baltarusijos valdžią migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s