Sveikatos apsaugos ministerija pagaliau parodė skandalą sukėlusias nuotraukas: ne, jos nėra pikantiškos

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pagaliau paskelbė pirmąsias skandalą sukėlusias ministerijos vadovybės nuotraukas, tačiau atsisako visas jas parodyti, nes to esą neleidžia duomenų apsauga. Tuo tarpu Seimo opozicijos atstovė Agnė Širinskienė piktinasi ministerijos pozicija.

Delfi.lt spalio 5 d. paskelbė, kad SAM praėjusią vasarą be konkurso pirko fotosesijos paslaugas iš fotografo Vilmanto Martinėlio. Iš viso sutarties vertė siekia 5200 eurų.

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį išplatino pranešimą spaudai, kuriame tikina, kad yra atvira ir interneto svetainėje skelbia vadovybės narių nuotraukas.

Vadovybės dalykinės fotosesijos nuotraukas galima rasti čia.

Spaudos tarnybos patarėjos, laikinai vykdančios vedėjo funkcijas, nuotrauka čia.

Ministerija tikina, kad kitų padalinių vadovų dalykinės fotosesijos nuotraukos šiuo metu ruošiamos-adaptuojamos publikavimui SAM interneto svetainėje.

SAM teigia, kad darbuotojų dalykinės fotosesijos nuotraukos bus skelbiamos ir kitais reprezentaciniais tikslais: komunikuojant su visuomene žiniasklaidos priemonėse ir socialiniuose tinkluose, reprezentaciniuose spaudos darbuose, vykdant konferencijų ir kitų renginių komunikaciją.

Tačiau SAM teigia, kad teikti darbuotojų nuotraukas tretiesiems asmenims kitais, nei minėta pirmiau, tikslais ministerija kaip duomenų valdytoja be darbuotojų sutikimo ir žinios neturi teisės. Toji teisė suteikiama tik darbuotojo sutikimu ir tik sutikime nurodytais tikslais.

„Ministerijos darbuotojų veido atvaizdas yra asmens duomenys, kurių viešą skelbimą ar kitokį tvarkymą reglamentuoja 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas). Ministerija, kaip ir kitos valstybės institucijos, privalo laikytis minėtame Reglamente nustatytų reikalavimų ir tvarkyti duomenis, tik esant vienai iš teisėtų asmens duomenų tvarkymo sąlygų. Šiuo metu Ministerijos darbuotojų asmens atvaizdai yra perduoti SAM Spaudos tarnybai. Spaudos tarnyba kaip atsakingas už darbuotojų nuotraukų (t. y. asmens duomenų) tvarkymą padalinys, jas turi tvarkyti tik pirmiau minėtais tikslais“, – teigiama pranešime.

Tuo tarpu Seimo opozicijos atstovė Agnė Širinskienė pranešė kreipusis į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį bei jo politinę komandą ragindama garbingai į valstybės biudžetą iš savo lėšų grąžinti 5 tūkst. eurų, sumokėtus už nuotraukas, kurias A.Dulkys atsisakė paviešinti visuomenei. Atsisakymą, atsakydama į Seimo narės A. Širinskienės paklausimą, ministerija motyvavo asmens duomenų apsauga, nors prieš tai viešai skelbė, kad nuotraukos skirtos viešinimui žiniasklaidoje bei kitais informaciniais kanalais.

„Šokiruoja tai, kad A. Dulkio ministerija asmens duomenų apsauga, kaip figos lapeliu, dangstosi nenorėdama paviešinti už valstybės pinigus, labai brangiai (maždaug vienas šimtas nuotraukų kainavo 5 tūkst. eurų), net samdant visažistą, pagamintas nuotraukas. Jose užfiksuoti ministro A. Dulkio politinės komandos nariai, vieši žmonės, fotografuoti jų darbo laiku, jų atvaizdai yra visuotinai žinomi, šie žmonės yra atpažįstami gatvėje. Ką norima nuslėpti slepiant nuotraukas ir kalbant apie privatumą, asmens duomenų apsaugą?“, – klausia Seimo narė A.Širinskienė.

Seimo narė pažymi, kad ministerija skandalo pradžioje pati paskelbė fotografuotų asmenų sąrašą ir teigė, kad nuotraukos yra skirtos viešinimui, komunikacijai socialiniuose tinkluose, konferencijoms, pristatymams, talpinamiems SAM tinklapyje.

„Dabar, paprašius paviešinti nuotraukas, versija, kad nuotraukos skirtos viešajai erdvei, yra keičiama – pasirodo, nuotraukų jau negali atskleisti. Manyčiau, kad jei ministras A.Dulkys ir jo komanda elgtųsi garbingai bei etiškai, jie visi grąžintų neatsakingai išleistą sumą į valstybės biudžetą. Labai raginu taip pasielgti ir užbaigti šią gėdą valstybei užtraukusią ir labai neskaidriai atrodančią „auksinių nuotraukų“ istoriją. Jei šitoks neskaidrumas ir viešumo baimė supa 5 tūkst. eurų vertės pirkimą, yra baisu pagalvoti, kaip ministerijoje elgiamasi su kur kas didesnės vertės pirkimais“, – sako Seimo narė A.Širinskienė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s