Vyriausybė ir profsąjungos pasirašė naują nacionalinę kolektyvinę sutartį

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ir keturios nacionalinės profesinių sąjungų organizacijos penktadienį pasirašė 2022 metų nacionalinę kolektyvinę sutartį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, jog derybose dėl geresnių darbo sąlygų viešojo sektoriaus darbuotojams rasti abiem pusėms priimtini sprendimai.

„Didiname atlyginimus, tačiau svarbu ne tik tai. Ne mažiau svarbu užtikrinti geresnes sąlygas mokymuisi, saviugdai, saugias ir sveikas darbo sąlygas ne tik fizine, bet ir psichosocialine rizikos veiksnių prasme, gerinant emocinę dirbančiųjų aplinką“, – pranešime sakė ji.

Sutartimi įsipareigota, jog 2022-aisiais pareiginės algos bazinis dydis sieks 181 eurą (šiuo metu 177 eurai), o sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams (apie 37,6 tūkst. žmonių) bus taikomos papildomos garantijos: dvi papildomos apmokamos atostogų dienos saviugdai, iki 10 darbo dienų mokymosi atostogos, mokant vidutinį darbo užmokestį, arba iki 20 darbo dienų ir 50 proc. algos.

Vietoj mokymosi atostogų profesinės sąjungos narys galės pasirinkti iki 5 darbo dienų sveikatai gerinti, mokant vidutinį darbo užmokestį. Vyriausybė įsipareigojo, jog kartu su 2022 metų biudžetu teiks įstatymų pataisas, susijusias su minimalių koeficientų padidinimu.

Savo ruožtu profesinės sąjungos įsipareigojo darbo užmokesčio problemas pirmiausia spręsti derybomis su Vyriausybe, bendradarbiauti su darbo tarybomis ir darbdaviu. Taip pat jos turėtų įgyvendinti bent vieną informacinę kampaniją apie darbuotojų teises, pavyzdžiui, dėl teisės baigti darbą, psichologinio smurto darbe, darbo ir šeimos įsipareigojimų derinimo, lyčių lygybės, informuoti Valstybinę darbo inspekciją apie pažeidimus, prisidėti prie COVID-19 pandemijos suvaldymo, konsultuoti savo narius apie apsaugos priemones.

Sutartį pasirašė M.Navickienė ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ ir Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s