Rusijos pasieniečiai už valstybės sienos pažeidimą sulaikė Klaipėdos rajono merą ir du jo bičiulius

Rusijos Pasienio Tarnybos pareigūnai dėl valstybės sienos pažeidimo sekmadienį sulaikė Klaipėdos rajono merą, buvusį žemės ūkio ministrą Bronių Markauską ir dar du Lietuvos piliečius. Incidentas įvyko vyrams plaukiojant Kuršių mariose.

Užsienio reikalų ministerija patvirtina faktą apie tris sulaikytus Lietuvos piliečius, bet daugiau informacijos kol kas neteikia. Preliminariais duomenimis, kiti du sulaikytieji – Dalius Žilinskas ir Romualdas Šukys.

„URM turi informaciją, kad Rusijos pusėje yra trys Lietuvos piliečiai. Mūsų konsuliniai pareigūnai dirba, kol kas daugiau informacijos negaliu pateikti“, – situaciją pakomentavo užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Lietuvos Valstybės Sienos Apsaugos Tarnybos (VSAT) atstovo teigimu, sienos pažeidimas užfiksuotas prieš 14 valandą, jis greičiausiai buvo netyčinis. Pirminiais duomenimis, vyrai plaukė kateriu.

„Prieš 14 val. nustatytas pažeidimas. Pirminiais duomenimis, kateris su trimis Lietuvos piliečiais įplaukė į Rusijos pusę. Greičiausiai tai netyčinis pažeidimas“, – informavo VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Susisiekti su B.Markausku ir sužinoti, kas iš tiesų nutiko, nepavyko – jo telefonas buvo išjungtas.

G.Mišučio teigimu, panašių pažeidimų pasitaiko bent keliskart per metus, paprastai pažeidėjai atsiperka administracine atsakomybe.

Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ vadovė Siga Jokubauskienė teigė, kad atvejai, kai žvejai pažeidžia sieną, yra labai reti.

„Žvejai verslininkai prieš plaukdami Rusijos sienos link turi pranešti pasieniečiams. Jei jie pažeidžia draudžiamas zonas, tuoj pat būna įspėjami“, – sakė ji.

Pasak asociacijos vadovės, jai nežinomas nė vienas atvejis, kad žvejys būtų sulaikytas Rusijos pareigūnų.

Neseniai Valstybės sienos apsaugos tarnyba dar labiau padidino draudžiamą zoną motyvuodama tuo, kad vėjui pučiant Kaliningrado srities link kartais tinklai išsilenkia ir patenka į valstybės sienos apsaugos zoną.

Preliminariais duomenimis , kiti sulaikytieji – Dalius Žilinskas ir Romualdas Šukys. Viešai skelbiamais VRK duomenimis, 42 metų D.Žilinskas 2019 metais dalyvavo savivaldos rinkimuose, bet į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą nepateko. Jis taip pat yra buvęs tuomečio ministro B.Markausko patarėju.

Registrų centro duomenimis, R.Šukys vadovauja įmonei Klaipėdos rajone.

Šešiasdešimtmetis B.Markauskas Klaipėdos rajonui vadovauja jau porą metų. 2016-aisiais jis buvo išrinktas į Seimą, netrukus tapo žemės ūkio ministru ir šias pareigas ėjo iki 2018 m. B.Markauskas yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. Tarp savo pomėgių oficialioje biografijoje jis nurodo žvejybą ir keliones.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s