Valstybės sieną Kuršių mariose pažeidę B.Markauskas, D.Žilinskas bei R.Šukys jau namuose – operatyviai perduoti Lietuvai

Greitai sutvarkę visus formalumus Rusijos pasieniečiai sekmadienio vakarą operatyviai grąžino į Lietuvą dėl sienos pažeidimo Kuršių mariose sulaikytus Klaipėdos rajono merą, buvusį žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, ir dar du žmones. Jiems skirtos baudos po 2 tūkst. rublių – maždaug po 24 eurus.

Informaciją apie Lietuvos piliečių perdavimo procedūrą patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Užsienio reikalų ministerija.

„Esu geras žvejys, bet, pasirodo, orientacininkas ne koks, – saviironiškai incidentą savo paskyroje „Facebook“ įvertino B.Markauskas. – Turbūt jau girdėjote apie šiandien įvykusį incidentą. Noriu patvirtinti, kad ši informacija yra teisinga. Šiandien žvejodamas Kuršių mariose netyčia kirtau Rusijos valstybės sieną. Buvau sulaikytas ir skirta piniginė bauda. Apgailestauju dėl šio incidento. Įvykis – ne pats maloniausias, bet jau vykstu namo. Taip pat noriu padėkoti ir mūsų šalies konsuliniams pareigūnams už operatyvumą ir pagalbą.“

Turimais duomenimis, Rusijos pareigūnai kelioms valandoms buvo sulaikę B.Markauską bei jo bičiulius Dalių Žilinską bei Romualdą Šukį, kurie sekmadienio dieną plaukiodami kateriu neteisėtai kirto valstybės sieną Kuršių mariose.

„Per Panemunės punktą Rusija grąžino tris piliečius, jiems pritaikyta administracinė atsakomybė, skirtos baudos po 2 tūkst. rublių. Lietuvos pasieniečiai tvarko dokumentus.

Antrą kartą jiems atsakomybė bus netaikoma, bet turbūt jie bus dar pakviesti aplinkybių aiškinimuisi. Dėl katerio perdavimo turėtų būti tariamasi rytoj“, – 15min sakė VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

„Lietuvos sienos įgaliotinis pranešė, kad visi incidento Kuršių mariose dalyviai jau Lietuvoje. Perdavimo procedūra baigta“, – informavo užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Pasak Lietuvos pasieniečių, sienos pažeidimas užfiksuotas prieš 14 valandą, jis greičiausiai buvo netyčinis. Pirminiais duomenimis, vyrai plaukė kateriu. Jie buvo grąžinti į Lietuvą apie pusę dešimtos vakaro.

Anot pareigūnų, panašių pažeidimų pasitaiko bent keliskart per metus, paprastai pažeidėjai atsiperka administracine atsakomybe.

Šešiasdešimtmetis B.Markauskas Klaipėdos rajonui vadovauja jau porą metų. 2016-aisiais jis buvo išrinktas į Seimą, netrukus tapo žemės ūkio ministru ir šias pareigas ėjo iki 2018 m. B.Markauskas yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. Tarp savo pomėgių oficialioje biografijoje jis nurodo žvejybą ir keliones.

Viešai skelbiamais VRK duomenimis, 42 metų D.Žilinskas 2019 metais dalyvavo savivaldos rinkimuose, bet į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą nepateko. Jis taip pat yra buvęs tuomečio ministro B.Markausko patarėju.

Registrų centro duomenimis, R.Šukys vadovauja įmonei Klaipėdos rajone.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s