A.Lukašenka siūlo parduoti elektrą Lietuvai: „Mane ragina juos bausti, bet tai būtų nekrikščioniška“

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad neprieštarauja elektros pardavimui Lietuvai ir Ukrainai. Anot jo, Baltarusijoje elektra yra itin pigi, priešingai nei Europos Sąjungoje. Be to A. Lukašenka pareiškė nenusiteikęs keršyti Lietuvai ir Ukrainai ir sutiktų tiekti pigią energiją kaimynams.

„Štai kaip viskas pasisuko. Mums padėtis sėkminga. Bet nenorime tuo pasinaudoti. Aš ne toks žmogus. Dažnai sakau, kad užaugau kaime, o ten visi rūpinosi vieni kitais“, –A. Lukašenką cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Europos Sąjungoje šį rudenį fiksuojamos itin išaugusios energijos išteklių kainos. Lietuva neperka elektros energijos iš Baltarusijos, nes dalis jos yra pagaminta Astravo atominėje elektrinėje, importuoti kurią Lietuva draudžia. Vilnius taip pat bando įtikinti Latviją, Estiją bei Ukrainą nepirkti elektros iš Baltarusijos.

„Galėtume atsukti jiems nugarą ir netiekti elektros, pavyzdžiui, Lietuvai ir pasiūlyti jiems pirkti energiją Europos Sąjungoje, kur ji 10 kartų brangesnė. Bet mums gaila jų žmonių“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Tiesa, A. Lukašenka sukritikavo Ukrainos vadovybę, kuri neva yra valdoma iš užsienio ir visiškai kontroliuojama JAV. Todėl esą bandymas pakenkti eiliniams ukrainiečiams, jiems neparduodant baltarusiškos elektros, būtų „bedieviškas“.

„Būtų pikta nepadėti kenčiančiam kaimynui, kai turime perteklines galimybes. Tai būtų antislaviška ir antikrikščioniška. Daug kas siūlo juos bausti. Ką mes turėtume bausti? Eilinius žmones?“ – aiškino A. Lukašenka.

Anot jo, Lenkija ir Lietuva kritikuoja Astravo AE dėl to, kad pačios ketina statyti atomines elektrines ir nori išvengti konkurencijos, rašo „BelTA“.

Lenkija iš tiesų svarsto statyti naują atominę elektrinę, Lietuva – ne.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s