Nors Kijevas skelbė nepirksiantis elektros iš Baltarusijos, pastarosios ministerija tikina – elektros tiekimas Ukrainai atnaujintas

Baltarusija šeštadienį atnaujino elektros eksportą į Ukrainą, pranešė baltarusių Energetikos ministerija, nors Kijevas anksčiau skelbė, kad toliau laikysis nuostatos nepirkti elektros iš Baltarusijos ir Rusijos.

„Remiantis pasirašyta sutartimi tiekimas bus vykdomas visą lapkritį“, – sakoma Baltarusijos ministerijos pranešime.

Gegužės pabaigoje Ukrainos energetikos rinkos reguliuotoja iki spalio mėnesio uždraudė importuoti elektrą iš Baltarusijos ir Rusijos. Tokį sprendimas Kijevas siejo su pasiruošimu Ukrainą atjungti nuo energetikos žiedo su Rusija ir Baltarusija, siekiant ateityje ją sinchronizuoti su Europos elektros perdavimo sistemos operatorių tinklu ENTSO-E.

Rugsėjo pabaigoje Ukrainos energetikos rinkos reguliuotoja paskelbė, kad elektros importo iš Baltarusijos ir Rusijos draudimo galiojimą pratęsė dar mėnesiui – iki lapkričio pradžios.

Spalio 30-ąją Ukrainos Aukščiausiosios Rados energetikos komiteto pirmininkas Andrijus Herusas teigė, kad Kijevas toliau laikysis nuostatos neimportuoti elektros energijos iš Rusijos ir Baltarusijos net ir lapkričio 1-ąją sukakus šio draudimo terminui.

Tačiau anksčiau šią savaitę Baltarusijos energetikos ministerija nurodė, kad elektros energijos tiekimas Ukrainai buvo laikinai atnaujintas kaip pagalba įvykus tinklų avarijai.

„Lapkričio 2-ąją, nuo 14 valandos, pagal avarinės pagalbos susitarimą Baltarusija pradėjo tiekimą į Ukrainos elektros energijos sistemą 500 megavatų galia. Tiekimas – Ukrainos prašymu“, – pažymima ministerijos pranešime. Elektros iš Baltarusijos į Ukrainą tekėjo apytikriai septynias valandas.

„Apie Ilgalaikes komercines sutartis, be anksčiau sudarytų, šiuo atveju kalbama“, – pažymi Baltarusijos ministerija.

Šeštadienį ministerija nurodė, kad energijos eksporto tiekimo Ukrainai grafikas buvo suformuotas atsižvelgus į Baltarusijos technines galimybes – energetikos sistemos darbo režimą ir elektrinių pajėgumus.

Ukrainos magistralinių elektros tiekimo linijų operatorė „Ukrenergo“ anksčiau surengė elektros pirkimo iš Rusijos ir Baltarusijos šių metų lapkričio mėnesį aukcioną. Aukciono dalyviai išpirko visus siūlomus pajėgumus: 2 200 megavatų iš Rusijos ir 900 megavatų – iš Baltarusijos. Beveik visą jungties su Baltarusija galią – 885 MW – išpirko Ukrainos atominių elektrinių operatorė „Energoatom“.

Ukrainos ekspertai prognozuoja, kad reguliarus elektros importas iš Baltarusijos prasidės kitą savaitę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s