Lenkų žiniasklaida: migrantus iš Lenkijos ir Baltarusijos pasienio pasirengęs priimti Miunchenas

Vokietijos Miuncheno miesto valdžia siūlo priimti migrantus, įstrigusius Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje, penktadienį pranešė lenkų televizija „Polsat“.

„Nebegalime žiūrėti, kaip žmonės lieka ES pasienyje be perspektyvų ir tvyrant nežinomybei“, – televizijos kanalas cituoja Miuncheno miesto valdžios paskelbtą pranešimą žiniasklaidai.

„Bavarijos sostinei žmonių gyvybių gelbėjimas yra svarbiausias prioritetas. Dėl to eilinį kartą siūlome greitai ir be nereikalingos biurokratijos Miunchene priimti pasienyje įstrigusius žmones ir suteikti jiems galimybę naudotis atitinkamomis prieglobsčio suteikimo procedūromis“, – sakoma pranešime.

Miuncheno valdžia mano, kad migrantai galėtų būti priimti tiek pagal regionines, tiek pagal valstybines programas.

„Galima priimti šiuos asmenis procedūroms, susijusioms su prieglobsčio gavimu Vokietijoje, tačiau Miunchenas neturi tam tinkamo teisinio pagrindo, todėl šiuo atveju būtina vežti migrantus į Bavarijos sostinę su aukštesnių institucijų pagalba“, – sakoma pranešime.

Padėtis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje komplikavosi lapkričio 8 dieną, prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susirinkus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į ES.

Lenkijos pareigūnai padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios. Vilnius ir Varšuva kaltina Minską migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už jų poziciją dėl politinės padėties šalyje. Baltarusija tai neigia ir kaltina Lietuvą ir Lenkiją pažeidžiant savo humanitarinius įsipareigojimus dėl to, kad ši neįsileidžia migrantų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s