Dėl įtampos pasienyje A.Merkel paskambino A.Lukašenkai: Lietuva išgirsta nebuvo

Pirmadienį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sulaukė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel skambučio. Šalių lyderiai surengė telefonines derybas, pirmadienį pranešė baltarusių prezidentūrai artimas platformos „Telegram“ kanalas „Pul Pervogo“.

Anot kanalo, A. Merkel ir A. Lukašenka aptarė nelegalių migrantų Baltarusijos pasienyje su Lenkija, Lietuva ir Latvija problemą.

„Išsamiau pokalbyje buvo aptarti migracijos problemos sprendimo būdai ir perspektyvos, siekiant užkirsti kelią situacijos eskalavimui pasienyje“, – teigiama žinutėje.

Joje priduriama, kad jie detaliai aptarė humanitarinę paramą migrantams. Pranešime sakoma, kad pokalbis truko apie 50 minučių, o A. Merkel ir A. Lukašenka sutarė ateityje palaikyti ryšį sprendžiant situaciją.

Tai buvo pirmas A. Lukašenkos pokalbis telefonu su kurios nors Vakarų šalies lyderiu po pernai rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kurių vakarai nepripažino.

A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas patvirtino žinią apie pirmadienio pokalbį. Pasak jo, abu lyderiai „kalbėjosi apie sudėtingą padėtį prie Baltarusijos ir ES sienos, ypač dėl būtinybės suteikti humanitarinę pagalbą ten esantiems pabėgėliams ir migrantams“.

„Jie susitarė tęsti dialogą šia tema“, – pridūrė S. Seibertas.

Praeitą savaitę A. Lukašenkos sąjungininkas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ragino ES lyderius tiesiogiai kalbėtis su A. Lukašenka ir pridūrė, kad A. Merkel pasiruošusi tai padaryti.

Pirmadienio vakare Rusijos prezidentas V. Putinas taip pat aptarė krizę Baltarusijos su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. Abi pusės sakė, kad priešprieša turi būti mažinama. Jie sutarė, kad būtina deeskaluoti įtampą Baltarusijos pasienyje, kur įstrigę tūkstančiai migrantų, pranešė Eliziejaus rūmai.

Po valandą ir 45 minutes trukusio pokalbio telefonu tarp E. Macrono ir V. Putino Eliziejaus rūmai pareiškė besitikintys, „kad šis ilgas pokalbis artimiausiomis dienomis duos rezultatų“. V. Putinas prancūzų kolegai pažadėjo „iškelti šią temą“ pokalbyje su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka, nurodė Eliziejaus rūmai.

Latvija, Lenkija ir Lietuva pastaraisiais mėnesiais pastebi gerokai išaugusius nelegalių migrantų, bandančių per Baltarusiją patekti į ES teritoriją, srautus. Vilnius ir Varšuva kaltina Minską migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už jų pozicijas remiant taip vadinamą „demokratinę opoziciją“ po pernai įvykusių prezidento rinkimų. Baltarusija neigia kurstanti šią krizę.

Tuo tarpu Lietuvos valdovai anksčiau nuosekliai teigė jog su Aleksandru Lukašenka negali būti jokių derybų, tačiau į jų poziciją ES lyderiai neatsižvelgė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s