Prezidentūra: Vokietijos kanclerė pateikė G.Nausėdai pokalbių su A.Lukašenka turinį

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį su Vokietijos kanclere Angela Merkel telefonu aptarė nelegalių migrantų krizės Europos Sąjungos pasienyje su Baltarusija valdymo priemones. Kaip pranešė Prezidentūra, Vokietijos kanclerė informavo apie savo pokalbių su A.Lukašenka turinį deeskaluojant situaciją ir grąžinant migrantus. Lietuvos prezidentas akcentavo, kad migrantų repatriacija iš Baltarusijos į kilmės šalis šiuo metu turėtų būti prioritetas, nes būtent tai galėtų padėti išvengti humanitarinės tragedijos ES ir Baltarusijos pasienyje. Pasak šalies vadovo, spręsti migrantų humanitarines problemas pirmiausia yra Baltarusijos atsakomybė, nes jie yra Baltarusijos teritorijoje. Tačiau jis taip pat paragino tęsti sankcijas Baltarusijai ir esant poreikiui jas stiprinti.

G.Nausėdos teigimu, ES ir tarptautinių organizacijų – Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros (UNHCR) ir Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) – įsitraukimas būtinas siekiant išspręsti susidariusią situaciją. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva savo ruožtu teikia visą įmanomą humanitarinę pagalbą Baltarusijos pasienyje įstrigusiems žmonėms: aprūpina maistu, vandeniu, šiltais drabužiais ir apklotais, bendradarbiauja su „Frontex“ ir tarptautinėmis humanitarinės pagalbos organizacijomis.

Pasak pranešimo, G.Nausėda padėkojo Vokietijos kanclerei už jos ilgametį darbą ir atsidavimą sprendžiant Europos Sąjungos reikalus. Vokietijos kanclerė šią savaitę dukart skambino ir bendravo su Baltarusijos prezidentu A.Lukašenka – tai buvo pirmieji kurio nors Vakarų lyderio pokalbiai su A.Lukašenka nuo pernai rugpjūtį įvykusių ir Vakarų nepripažįstamų prezidento rinkimų.

Vokietijos ir Baltarusijos lyderiai tarėsi, kaip spręsti migrantų krizę Baltarusijos pasienyje su Lenkija, Lietuva ir Latvija.

Latvija, Lenkija ir Lietuva pastaraisiais mėnesiais pastebi gerokai išaugusius nelegalių migrantų, bandančių per Baltarusiją patekti į ES teritoriją, srautus. Vilnius ir Varšuva kaltina Minską migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už jų pozicijas remiant taip vadinamą „demokratinę opoziciją“ po pernai įvykusių prezidento rinkimų. Baltarusija neigia kurstanti šią krizę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s