Iš Baltarusijos atvykusiame vilkike rasti keturi migrantai iš Irako

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis pranešė, jog vilkikas Medininkuose sustabdytas ketvirtadienį po pietų.

„Iš Baltarusijos važiavo krovininis automobilis, pasieniečiai patikrino – atidarė puspriekabės duris ir ten buvo keturi irakiečiais prisistatę vyrai prie pat krovinio“, – teigė pasieniečių atstovas.

Jo teigimu, vilkikas registruotas Baltarusijoje, jį vairavo šios šalies pilietis, šiuo metu irakiečiai ir vairuotojas yra apklausiami.

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – kurdai iš Irako, Sirijos bei Turkijos, kurie kirto sieną iki rugpjūčio. Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai buvo įpareigoti masiškai išstumti sieną bandančius kirsti migrantus, į Lietuvą neįleista 7,4 tūkst. asmenų.

Europos Sąjungos institucijos laikosi pozicijos, kad kolektyviniai migrantų išstūmimai pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos nuostatas. Lietuva savo ruožtu nurodo, kad neteisėtų migrantų apgręžimo politikos ėmėsi, nes Baltarusija prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą vykdo hibridinę ataką. Be kita ko, šalies pareigūnai teigia, kad migrantams sudarytos sąlygos prieglobsčio prašyti pasienio punktuose ar ambasadoje Minske.

Lietuvą dėl vykdomos migracijos politikos kritikuoja ir Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras, nevyriausybinės organizacijos. Tuo metu Seimo kontrolierių įstaigos vadovo Augustino Normanto praėjusią savaitę paskelbtoje ataskaitoje nurodoma, kad Lietuva neužtikrino prieglobsčio prašytojų teisių į higieną, tinkamus drabužius, teisę į privatumą ir prilygo draudžiamam nežmoniškam ar žeminančiam žmogaus orumą elgesiui.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s