Paryžius perspėja Londoną „neišnaudoti migrantų krizės politiniais tikslais“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas perspėjo britų ministrą pirmininką Borisą Johnsoną „neišnaudoti migrantų krizės politiniais tikslais“, ketvirtadienį informavo Eliziejaus rūmai. Tai jis pareiškė po to, kai trečiadienį bandydami perplaukti Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos į Angliją nuskendo mažiausiai 27 migrantai.

Savo pareiškime po vėlų trečiadienį įvykusio lyderių pokalbio telefonu Eliziejaus rūmai nurodė, jog E Macronas pasakė B.Johnsonui, kad Prancūzija ir JK turi „bendrą atsakomybę“, ir pridūrė, kad „tikisi, jog britai visapusiškai bendradarbiaus ir susilaikys nuo dramatiškos padėties išnaudojimo politiniams tikslams“.

Nuo šių metų sausio 1 dienos iki rugpjūčio 31-osios Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos į Angliją bandė kirsti apie 15 400 migrantų: 3 500 iš jų buvo surasti „susidūrę su sunkumais“, o po to buvo grąžinti į Prancūziją. Tuo metu 2020 m. sąsiaurį sėkmingai perplaukė ar tai mėgino padaryti apie 9 500 žmonių, palyginti su 2 300 2019 m. ir 600 2018-aisiais.

Didžiosios Britanijos PA naujienų agentūros surinktais duomenimis, šiais metais Lamanšo sąsiaurį mažais laiveliais kirto daugiau nei 25 700 žmonių – tris kartus daugiau nei per visus 2020-uosius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s