„Nustebintas“ E.Macronas piktinasi B.Johnsono metodais dėl migrantų krizės

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas penktadienį pareiškė buvęs „nustebintas“ Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono pareiškimų dėl Lamanšo sąsiaurį kertančių migrantų krizės. Jis pabrėžė, kad valstybių vadovai neturėtų bendrauti per socialinius tinklus.

„Esu nustebintas metodų, tai nerimta. Lyderiai nebendrauja tarpusavyje tokiais klausimais per „Twitter“, viešu laišku“, – sakė E.Macronas žurnalistams per vizitą Romoje.

Paryžius įniršo, kai britų premjeras B.Johnsonas tviteryje paskelbė savo laišką E.Macronui, kuriame teigia, kad Prancūzija turėtų priimti atgal migrantus, atvykusius į Angliją po Lamanšo sąsiauryje anksčiau šią savaitę įvykusios nelaimės, kai bandydami jį perplaukti nuskendo 27 migrantai.

Kiek anksčiau Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas informavo britų vidaus reikalų sekretorę Priti Patel, kad ji nebekviečiama į savaitgalį numatytas derybas dėl migrantų krizės su ministrais iš kitų Europos šalių.

Reaguodamas Londonas pareikalavo, kad Paryžius peržiūrėtų šį sprendimą.

„Ministrai rimtai dirbs, spręsdami rimtus klausimus su rimtais žmonėmis“, – sakė E.Macronas.

„Dėl to šį sekmadienį ministras G.Darmaninas susitiks su kolegomis iš Europos Sąjungos ir Europos Komisijos spręsti šių klausimų. Su britais pagalvosime, kaip veiksmingai bendradarbiauti, kai jie nuspręs elgtis rimtai“, – pridūrė prezidentas.

Didžiajai Britanijai palikus Europos Sąjungą migrantų grąžinimo klausimas dabar nėra sureguliuotas. Dėl to Londonas siūlo spręsti šį klausimą dvišalio susitarimo pagrindu.

Nuo šių metų sausio 1 dienos iki rugpjūčio 31-osios Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos į Angliją bandė kirsti apie 15 400 migrantų: 3 500 iš jų buvo surasti „susidūrę su sunkumais“, o po to buvo grąžinti į Prancūziją. Tuo metu 2020 m. sąsiaurį sėkmingai perplaukė ar tai mėgino padaryti apie 9 500 žmonių, palyginti su 2 300 2019 m. ir 600 2018-aisiais.

Didžiosios Britanijos PA naujienų agentūros surinktais duomenimis, šiais metais Lamanšo sąsiaurį mažais laiveliais kirto daugiau nei 25 700 žmonių – tris kartus daugiau nei per visus 2020-uosius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s