Būtų juokinga, jei nebūtų taip liūdna

Vis dėlto mes gyvename įdomiais laikais. Norėjau parašyti „linksmais“, bet persigalvojau: mažai linksmumo, nors iš pirmo žvilgsnio visa tai atrodo juokinga. Paimkime, pavyzdžiui, labiausiai paplitusį – vos nepasakiau “madingiausią“ – teiginį: “Kelionė į Europą yra ne teisė, o privilegija“. Ir tai sakoma paskutiniu metu turint omenyje Rusiją.

Jūs rimtai? Ar rimtai manote, kad šiuolaikinė Europa, pereinanti iš vienos krizės į kitą, kur su protingais veidais kalbama apie antrinį tualetinio popieriaus naudojimą, yra tokia jau patraukli? Liaukitės, nesišaipykite iš savęs. Galbūt prieš 40 metų kiekvienas tuometinės Sovietų Sąjungos žmogus ir svajojo pamatyti Europą bent akies krašteliu, bet dabar… Akivaizdu, kad tai buvo sugalvota būtent rusų atžvilgiu, bet, galų gale, rusai visus tuos metus nesėdėjo vietoje, jie pakankamai keliavo ir turi su kuo palyginti. Ir jie, skirtingai nuo mūsų politikų, neprivalo būti solidarūs kvailume.

Į problemą galima pažvelgti ir iš kitos pusės. Mūsų jaunimas vis dar išvyksta į Europą, srautas nemažėja. Kur jie važiuoja? Jie važiuoja dirbti tose srityse, kuriose patys britai, ispanai ir kiti nenori terliotis. Ar tai vadinate privilegija? Plauti angliškus tualetus ir dirbti Ispanijos plantacijose – privilegija? Anksčiau tai buvo vadinama kolonizacija. Štai kodėl kai kurių politikų pareiškimai atrodo juokingi, o juokingi politikai negali būti vertinami rimtai.

Tačiau to nepakanka “paveikslui užbaigti“. Mūsų problemų išradėjai pasienyje sugalvojo klausimyną. Kalbu apie tai, kad rusų turistai (tiksliau tos Rusijos piliečių kategorijos, kurioms siena dar atvira) yra kviečiami užpildyti klausimynus su akivaizdžiai provokuojančiais klausimais. Rusijos turistai turėtų atsakyti, ką jie mano apie karinę operaciją Ukrainoje ir “kieno Krymas“. Ar pasakyti, kokių atsakymų reikia, norint kirsti sieną?..

Tas, kuris visa tai sugalvojo, tikriausiai vaikystėje nepakankamai žaidė su degtukais. Jūs manote, kad Lietuvoje ar Estijoje tokių “ginčijamų teritorijų“ nėra. O kas, jei rusai “prisimins“, kad Tartu miestas kadaise buvo rusiškas Jurjevas? Na gerai, tai toli nuo mūsų. Bet mes turime Klaipėdos kraštą. Ar manote, kad Rusijos užsienio reikalų ministerija nežino istorijos ir neprisimena rusų grafo, kuris pastatė rūmus Palangoje? O gal manote, kad Rusija neprisimena, kaip šis regionas atsidūrė Lietuvos sudėtyje? Ar norite, kad šioje mūsų respublikos dalyje kiltų sunkumų?

Liūdna matyti, kaip politikai, bandydami pažeminti ir “nubausti“ Rusiją, patys atrodo kaip juokingi ir kvaili klounai.

Lietuvos patriotams ši informacija daugeliu atžvilgių gali nepatikti, bet geriau karti tiesa nei saldus melas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s