Europos Parlamento narys suimtas už korupciją

Europos Parlamento narys penktadienį buvo sulaikytas apklausai dėl korupcijos skandalo. Praėjusių metų gruodį Belgijos federalinė prokuratūra, remdamasi policijos reidų rezultatais, pradėjo tyrimą dėl naujo korupcijos skandalo.
Policija atliko kratą Antino miesto rotušės patalpose, kur dirba belgas deputatas Markas Tarabella, taip pat atliko kratą jo banko seife Lježe.
Vasario mėnesį Europos Parlamentas atėmė Tarabellos imunitetą, kad jį galėtų apklausti tyrėjai. Tarabella per savo advokatą pasakė, kad yra pasirengęs bendradarbiauti su Belgijos valdžia.
Prokuratūra nurodė, kad Tarabella buvo sulaikyta apklausai, ir pridūrė, kad dabar bylą tiriantis teisėjas turi nuspręsti, kada įtariamasis gali būti apklaustas. Tarabella neigė bet kokį ryšį su skandalu, kai Kataro ir Maroko pareigūnai įtariami dėję kyšius, kad paveiktų Europos Parlamento sprendimus.
Ataskaitoje, parengtoje siekiant panaikinti M. Tarabellos imunitetą, teigiama, kad Belgijos tyrimas parodė, kad jis „galėjo būti susijęs su korupciniais veiksmais, susijusiais su vienos ar kelių užsienio valstybių įsikišimu, siekiant paveikti Europos Parlamento sprendimus“. Jame nurodyta, kad „iš jo atžvilgiu pateiktų įrodymų matyti, kad už šiuos veiksmus jam buvo sumokėta kelis kartus ir iš viso 140 000 eurų.
Gruodžio pradžioje, kai valdžia Briuselyje ir Italijoje surengė virtinę reidų, kurių metu buvo konfiskuota šimtai tūkstančių eurų. Keturi asmenys buvo apkaltinti korupcija, pinigų plovimu ir naryste nusikalstamoje organizacijoje. Tai Graikijos parlamentarė Eva Kaili, kuri buvo asamblėjos pirmininko pavaduotoja prieš paskelbiant kaltinimus, jos partneris ir parlamentaro padėjėjas Francesco Giorgi, buvęs Italijos parlamentaras Pieras Antonio Panzeri ir labdaros grupės Niccolò Figa-Talamanca vadovas. Panzeri sutiko bendradarbiauti su Belgijos prokuratūra ir atskleisti nusikalstamoje veikloje dalyvavusių asmenų pavardes mainais į sumažintą bausmę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s