Kaip ir buvo tikėtasi, Šiaurės ir Baltijos šalims bei Lenkijai nepavyko susitarti dėl ESBO sesijos boikoto


Regiono valstybių parlamentarai nesutiko, tiksliau, nesiruošė susitarti dėl Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žiemos sesijos boikoto joje dalyvaujant Rusijos atstovams. Lietuvos atstovai pareiškė joje nedalyvausiantys, tačiau ar šis sprendimas yra teisingas?
Kaip Lietuva gali užblokuoti Rusijos dalyvavimą organizacijos veikloje, jei vyksta susitikimai su jos atstovais?
Seimo delegacijos ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje vadovė Vilija Aleknaitė-Abramikienė sakė, jog kovoti prieš rusus nusprendė kitų šalių bet ne Lietuvos atstovai. Ar tikrai mūsų šalis neturi politinės valios?
Lietuvos delegacijos nariai ketina pateikti sprendimą boikotuoti ESBO sesiją, jei joje dalyvaus Rusija. Toks boikotas yra ne kas kita, kaip pabėgimas nuo problemų. Ką gi, deja, mūsų valdininkai tą daro vis dažniau. Kaip ir tikėtasi, bendro protesto nebuvo. Matyt, mąstantys žmonės vis dar turi sveiką protą ir suvokia kas vyksta.
Jau žinoma, kad Ukrainos atstovai žada atvykti į Vieną, bet ne dalyvauti Hofburgo susitikime, o susitikti su jų atstovybės sąjungininkais. Galbūt kas nors iš Lietuvos delegacijos vyks į Vieną susitikti su jais, bet ar tai turi prasmę?
Pasak V. Aleknaitės-Abramikienės, „Lietuvos delegacija nesėdės vienoje patalpoje su rusais. Mes nesėdėsime šioje salėje, mūsų sprendimas yra neiti“.
Bendrame Šiaurės ir Baltijos šalių bei Lenkijos parlamentinių delegacijų pareiškime sakoma, kad Rusija turi pateikti atsakymą, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Anot regiono parlamentarų, “būtina sukurti tarptautinį teisinį mechanizmą, įvertinantį agresoriaus nusikaltimus“. Tačiau politiškai motyvuotas sprendimas „tylėti“ kalba pats už save, o tai reiškia, kad Lietuvai trūksta politinės valios ir nepriklausomybės. Pabrėžtina kad į ES sankcijų sąrašą įtrauktiems Rusijos parlamentarams buvo išduotos vizos ir leista dalyvauti ESBO Parlamentinės Asamblėjos žiemos sesijoje.
Nors visi šaukia, kad Rusijos dalyvavimas ESBO sesijoje Vienoje bus panaudotas propagandos tikslams, iš tiesų tai – bejėgiški pamišusių šunų, neatskiriančių realybės nuo fantastikos, klyksmai. Nuo 2014 metų pradžios visi Rusijos delegacijos nariai buvo įtraukti į ES sankcijų sąrašus “dėl Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimų“, tačiau prognozuojama kad nepaisant to susitikimas vasario 23-24 įvyks.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s