Ieškoma galinčiųjų pasienyje su Baltarusija tiesti pjaunančią vielą

Lietuvai susidūrus su išaugusiais neteisėtos migracijos srautais, Vidaus Reikalų Ministerijos (VRM) Turto valdymo ir ūkio departamentas ieško, kas dviejuose 5 kilometrų pasienio ruožuose su Baltarusija galėtų nutiesti pjaunančią vielą „Concertina“.

Centriniame viešųjų pirkimų portale šią savaitę paskelbti du pirkimai. Pateiktuose dokumentuose teigiama, kad kartu su tiesimo ir montavimo darbais planuojama įsigyti komplektuojančias dalis – kuolus, rišimo vielas, sąvaržas, apkabas, kabes, įtempiamas vielas, vielos įtempėjus. Pasiūlymus galima teikti iki pirmadienio.

„Šiuo metu vykdomi keli mažos vertės viešieji pirkimai, siekiant kuo greičiau įsigyti būtinas prekes ir paslaugas“, – informavo Vidaus reikalų ministerijos atstovas Mindaugas Bajarūnas.

Anot jo, kitą savaitę „planuojama paskelbti pagrindinį viešąjį pirkimą“.

„Juo bus siekiama įsigyti koncertiną, jos dalis ir tiesimo darbus – visam Lietuvos ir Baltarusijos pasienio ruožui“, – nurodė VRM atstovas.

Praėjusią savaitę vielos tiesimas pasienyje buvo atnaujintas. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tuomet teigė, kad šiuo metu jos turima 140 kilometrų, o šio kiekio, tiesiant vielą keliais sluoksniais, pakaktų padengti 20 kilometrų ruožą. Pasak jos, šį darbą atlieka kariai, planuojama pasitelkti ir privatų sektorių.

Šią savaitę iš Ukrainos atgabenta net 30 kilometrų pjaunančios vielos. Tai dalis paramos, kurią Ukraina skyrė Lietuvai. Iš viso iš šios šalies turėtų būti atgabenta 100 kilometrų koncertinos.

Anksčiau skelbta, kad iki tol sienos apsaugai panaudota apie 5 kilometrus pjaunančios vielos, tačiau ji tiesiama keliais sluoksniais, tad pasienyje ties Druskininkais ja aptvertas apie 1,5 kilometro ilgio ruožas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s