Koronavirusas Europoje: Italijai padeda ne NATO partneriai, bet Rusija

Sekmadienį (kovo 22 d.), gavusi prezidento Vladimiro Putino nurodymą, Rusijos kariuomenės medicinos tarnyba pradėjo siųsti Italijai kovoje prieš koronavirsą reikalingų priemonių – šį gestą Maskva pavadino „Iš Rusijos su meile“.

Po to, kai šeštadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasikalbėjo su Italijos ministru pirmininku Giuseppe Conte, o vėliau buvo pasiekti atitinkami gynybos ministrų susitarimai, 14 milžiniškų karinių lėktuvų „Il-76“ išriedėjo į netoli Maskvos esančios karinės bazės aerodromo pakilimo taką.

Anot Rusijos lyderio, Kremlius palaiko Italijos vadovus ir gyventojus šioje itin sudėtingoje situacijoje, su kuria susiduria jų šalis, todėl atsiliepė į jų pagalbos prašymą.

Šeštadienį Italijoje nuo koronaviruso mirė beveik 800 žmonių, o bendras šios infekcijos aukų skaičius šalyje jau pasiekė beveik 5 tūkst. iš daugiau kaip 53 tūkst. užsikrėtusiųjų.

„Giuseppe Conte nuoširdžiai padėkojo už Rusijos pastangas padėti Italijai šiuo itin sunkiu metu,“ – pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Pastaraisiais metais Maskva stengiasi palaikyti artimus santykius su NATO ir Europos Sąjungos nare Italija. Ji prašė Romos padėti įtikinti ES panaikinti Rusijai dėl 2014 m. įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio prisijungimo taikomas sankcijas, nors kol kas sankcijos išlieka.

Euroskeptikui Italijos dešiniųjų lyderiui Matteo Salvini skundžiantis, kad Europos Sąjunga nedemonstruoja žadėto solidarumo, Kinija, kurioje kilo naujo viruso protrūkis, taip pat pasiuntė Italijai medicininių priemonių.

Rusijos gynybos ministerijos išplatintame vaizdo įraše matyti bent septynių karinių automobilių, įskaitant ir kelis didžiulius sunkvežimius, laukiančių pakrovimo į lėktuvus, kolona.

Ir lėktuvai, ir sunkvežimiai papuošti širdelės formos Italijos ir Rusijos vėliavomis, ant jų taip pat puikuojasi šūkis: „Iš Rusijos su meile“ rusų ir italų kalbomis.

Bent trys lėktuvai pakilo sekmadienio rytą. Ministerijos teigimu, jie išskrido į už 30 km į pietvakarius nuo Romos esančią Pratica di Mare karinę bazę.

Kremlius aiškina, kad Rusija labiausiai infekcijos paveiktiems Italijos regionams išsiuntė sunkvežimiuose sumontuotą įrangą, skirtą automobilių, pastatų ir viešųjų erdvių dezinfekavimui, taip pat medicinos specialistų ir įrangos, įskaitant testavimo priemones.

Taip pat teigiama, kad tarp į pagalbą pasiųstų medikų yra ir geriausi Rusijos karinės medicinos specialistai, turintys patirties kovoje prieš Afrikinį kiaulių marą, juodligę bei kuriant skiepus nuo ebolos.

Rusijos Gynybos ministerija praneša, kad devyniais kariniais transporto lėktuvais siunčiamą pagalbą sudaro aštuonios medikų brigados ir dar 100 kitų medicinos sričių specialistų, įskaitant epidemiologus ir virusologus.

Rusijos specialistų grupę Italijoje pasitiko asmeniškai šalies užsienio reikalų ministras Luidži Di Majo. Apie tai jis pats parašė tviteryje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s