Z.Jedinskis: Lietuvos valdžiai reikia mažinti karo biudžetą, didinti vaiko pinigus ir nebesilaikyti dvigubų standartų

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatų sąrašo lyderio Seimo rinkimuose Zbignevo Jedinskio nuomone, nėra patikimų įrodymų, kad prezidento rinkimai Baltarusijoje buvo suklastoti, o teigdama taip Lietuva kišasi į svetimos valstybės vidaus reikalus. Apie tai ir ne tik jis papasakojo dideliame interviu. Visą interviu galima perskaityti čia o mes siūlome Jums jo santrauką.

Pagrindinis Z.Jedinskio atstovaujamos politinė jėgos tikslas kitai Seimo kadencijai yra dvigubai padidinti vaiko pinigus. Tam galima aukoti karo biudžeto pinigus.

2009 m. prie Lietuvos Seimo buvo susirinkę protestuotojai gynė Lietuvos Konstituciją, kuri buvo Lietuvos valdžios tuo metu pažeista. Pažeidimas buvo tas, kad buvo sumažinti atlyginimai, pensijos ir tai pripažino Lietuvos Konstitucinis Teismas. Protestų Baltarusijoje ir Lietuvoje palyginimu jis norėjo parodyti, kad Lietuva pas save turi daug neišspręstų reikalų ir problemų.

Visų valstybių vidaus reikalus turi spręsti patys tų valstybių piliečiai, kur jie gyvena. Čia jų teisė ir kištis į kitų valstybių reikalus Lietuvai nedera.

2014-tais metais Ukrainoje įvyko valstybės perversmas, valdžią paėmė nacionalistai, nacistai, o kita – silpnesnė – šalies piliečių pusė, kuri nepalaikė tuo metu naujos valdžios, buvo Ukrainos Rytuose ir Kryme. Vakarų remiama mūšį dėl valdžios prieš V. Janukovičiaus režimą laimėjusi pusė su tankais, su patrankomis pradėjo tramdyti tuos protestuotojus, kurie nepalaikė naujos valdžios.

„Kodėl Lietuva palaikė tuos protestuotojus, kurie buvo Maidane, bet nepalaikė tų, kurie buvo Ukrainos Rytuose? Aš pasisakau už vienodus standartus. Jeigu mes palaikome visus protestuotojus, tai palaikome visus, o ne pagal tai, ar man patinka Lukašenka, ar nepatinka. Ar patinka Porošenka, ar nepatinka, aš visada laikausi tos nuomonės, kad visada už vienodus standartus, o mes, deja, mūsų valstybės politikai ir visi kiti naudoja dvigubus, trigubus standartus pagal tai, kas patinka, ar nepatinka, ar kas sufleruoja iš užsienio, ką palaikyti. Aš griežtai prieš tai pasisakau. Visada ir visur.“ – užduoda Z. Jedinskis retorinius klausimus, atsakymus į kuriuos jis pats be abejo žino.

„Kokiu pagrindu Lietuva nepripažįsta A.Lukašenkos išrinkto prezidentu? Iš kur mes žinome, kad rinkimai buvo suklastoti? Tik pagal įtarimus?“ – tęsė Z. Jedinskis nepatogius klausimus.

„Aš neišgirdau nė vieno argumento, nė vieno rimto argumento, nė vieno fakto, pagal ką mes sprendžiame, kad ten rinkimai buvo nelegitimūs.“ – apibendrino klausimą jis.

Anot Lietuvos politiko, vienintelis teisinis būdas patikrinti, ar rinkimai Baltarusijoje buvo suklastoti yra balsų perskaičiavimas. Bet Lietuvos politikai to nesiūlė todėl kad perskaičiavus balsus vis tiek oficialūs rinkimų rezultatai būtų A.Lukašenkos naudai.

Čia reikia pažymėti jos A. Lukašenka siūlė opozicijai perskaičiuoti balsus, tačiau ši tą daryti atsisakė.

Pasak Z. Jedinskio lenkai ir rusai yra tautinės mažumos Lietuvoje, bet tuo pačiu metu jie yra tokie patys piliečiai ir šios žemės savininkai kaip ir lietuviai, todėl jų teisių lygiai taip pat turi būti paisoma. Tačiau nepaisant to LLRA-KŠS Seime atstovaus visiems Lietuvos piliečiams.

Anot politiko, LLRA-KŠS laikosi krikščioniškų vertybių, kurias propaguos ir toliau. Šios vertybės yra tokios: tradicinė vyro ir moters šeima, turtingųjų prievolė mokėti daugiau, valstybės įsipareigojimas rūpintis vaikų gerumu.

Pastarąją vertybę jis supranta kaip Lietuvos valstybės prievolė kiekvieną mėnesį mokėti po 120 eurų vienam vaikui. Tam papildomai reikia apie 80 mln. eurų. Jas galima gauti sumažinus gynybos biudžetą, kuris anot Z. Jedinskio yra per didelis. Reikalavimo mokėti 2 proc. BVP Lietuva gali nesilaikyti nes jo nesilaiko daugelis NATO valstybių narių, pavyzdžiui, Vokietija. Argumentuodamas savo poziciją jis pateikė tokius faktus: 2019 m. lapkričio mėnesį buvo atlikta apklausa, ar reikia Lietuvai didinti gynybos išlaidas; dauguma gyventojų – 55,1 proc. – tuo metu pasisakė prieš karo išlaidų didinimą ir tik 30 su kažkiek – už. Faktiškai dauguma Lietuvos visuomenės pasisakė prieš didinimą. Politikas priminė jog buvę Lietuvos aukšto rango karininkai kritikuoja tuos pirkimus, kurie dabar vykdomi ir kurie buvo vykdomi prie Butkevičiaus valdžios: ar tai Boxerių“, arba „auksinių šaukštelių“ pirkimas.

Pristatydamas santykių su Rusija viziją jis pabrėžė jog LLRA-KŠS nori, kad Lietuvos santykiai su visais kaimynais būtų geri. Jo atstovaujama partija pasisako už taiką, bendradarbiavimą, sutarimą. Tuo pačiu metu partija nenori kad Lietuva kištųsi į Rusijos politiką ir kad rusai kištųsi į lietuvių politiką.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s