Popiežius Pranciškus pareiškė pritariantis tos pačios lyties asmenų „civilinei sąjungai“

Popiežius Pranciškus pirmą kartą pasakė pritariantis tos pačios lyties asmenų civilinei partnerystei.

Tokie pontifiko žodžiai nuskambėjo dokumentiniame filme „Francesco“, kurio premjerą trečiadienį įvyko Romos filmų festivalyje.

„Homoseksualūs žmonės turi teisę būti šeimoje. Jie yra Dievo vaikai. Mums tik reikia turėti civilinės sąjungos įstatymą, kad jų santykiai būtų įteisinti“, – viename iš filmo kūrėjams duotų interviu sakė Popiežius Pranciškus.

Būdamas Buenos Airių arkivyskupu Pranciškus palaikė homoseksualų porų civilines sąjungas kaip alternatyvą tos pačios lyties asmenų santuokoms. Tačiau būdamas popiežiumi jis niekada nėra viešai pasisakęs už tos pačios lyties asmenų civilines sąjungas.

Vienas aktyviausių homoseksualų interesų gynėjas bažnyčioje jėzuitų kunigas Jamesas Martinas, šiuos popiežiaus komentarus pavadino „bažnyčios paramos LGBT bendruomenei dideliu žingsniu“.

„Popiežius teigiamai kalba apie civilines sąjungas ir taip pat siunčia tvirtą žinią ten, kur bažnyčia priešinasi tokiems įstatymams“, – sakoma J. Martino pareiškime.

Vienas pagrindinių dokumentinio filmo personažų yra nuo kunigų lytinio išnaudojimo nukentėjęs čilietis Juanas Carlosas Cruzas, kuriuo popiežius buvo suabejojęs per vizitą Čilėje 2018 metais. J.C.Cruzas, kuris yra homoseksualas, pasakojo, jog per pirmąjį susitikimą popiežius Pranciškus jam sakė, kad Dievas jį sukūrė homoseksualiu.

Iš visame filme pasirodančių J. C. Cruzo pasakojimo fragmentų galima sužinoti jo paties istoriją, pamatyti, kaip keitėsi popiežiaus Pranciškaus požiūris į lytinį išnaudojimą ir į homoseksualus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s