Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną papildė du evakuaciniai tankai

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną papildė du modernizuoti evakuaciniai tankai „Bergepanzer-2“ (BPz-2 MOD), pranešė Lietuvos kariuomenė.

Pasak bataliono vado pulkininko leitenanto Marijaus Jonelio, ši technika yra „nauja kokybė ir naujas pajėgumas“, suteikiantis galimybę vykdyti antro lygio remonto darbus mūšio lauke – keisti mazgus lauko sąlygomis ar vykdyti evakuacijos užduotis.

Įsigijant tankus, Giedraičio artilerijos bataliono Paramos baterijos kariai Vokietijoje dalyvavo ir sėkmingai baigė specialų šios technikos mechaniko ir operatoriaus kursą.

„Kurso metu artileristai gerino vairavimo įgūdžius įtraukdami vairavimą nuleistais liukais, naudojo pagrindinę gervę-lyną, evakuatoriumi kasė apkasus, evakavo pažeistą sunkiąją techniką iš mūšio lauko ir mokėsi techninės priežiūros remonto subtilybių“, – rašoma pranešime.

Iš Vokietijos į Lietuvą šie du evakuaciniai tankai pristatyti 2019-ųjų spalio mėnesį. Po to, bendradarbiaujant Gynybos resursų agentūrai ir Vokietijos Flensburgo miesto karinių transporto priemonių vystymo, atnaujinimo ir modernizavimo kompanijai, jie modernizuoti ir perduoti Giedraičio artilerijos batalionui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s