Meksikos prezidentas: sveikinti Joe Bideną dar per anksti

Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras šeštadienį pareiškė, kad dar per anksti sveikinti Joe Bideną su pergale JAV prezidento rinkimuose, kol nėra išspręsti visi teisiniai klausimai.

„Nenorime pasielgti neapgalvotai. Nenorime veikti lengvabūdiškai ir norime gerbti žmonių apsisprendimą bei teises“, – žurnalistams sakė A.M.Lopezas Obradoras.

„Palaikome labai gerą ryšį su abiem kandidatais“, – pridūrė jis.

„Prezidentas Trumpas labai pagarbiai elgėsi su mumis, ir mes sudarėme labai gerų susitarimų. Dėkojame jam, kad jis nesikišo ir mus gerbė“, – kalbėjo kairiųjų pažiūrų Meksikos lyderis.

Iš „lygiai tas pats“ taikytina J.Bidenui, tvirtino A.M.Lopezas Obradoras.

D.Trumpas pateikė virtinę skundų teismams ir atsisakė pripažinti pralaimėjęs, kai didžiosios JAV televizijos šeštadienį paskelbė prognozuojančios J.Bideno pergalę po antradienį įvykusių rinkimų.

Respublikonas pakurstė pyktį per 2016 metų rinkimų kampaniją, pavadinęs meksikiečius migrantus „žagintojais“ ir narkotikų prekeiviais, taip pat pažadėjęs atsitverti nuo Meksikos fizine siena. Tačiau A.M.Lopezas Obradoras sugebėjo palaikyti gana šiltus santykius su D.Trumpu ir liepą netgi aplankė jį per savo pirmąją kelionę į užsienį, kai buvo išrinktas Meksikos vadovu.

Daugelis pasaulio lyderių, tame tarpe ir Lietuvos valdovai, pasveikino Džo Bideną laimėjus rinkimus, tačiau to kol kas nepadarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Kinijos pirmininkas Xi Džinpingas bei Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s