Baltijos šalys svarsto drauge pirkti tolimojo nuotolio salvinės raketų ugnies sistemas

Penktadienį Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitikę Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai aptarė galimą bendradarbiavimą ateityje įsigyjant tolimojo nuotolio salvinės raketų ugnies sistemas.

„Tai galėtų būti ilgalaikis naujas Baltijos šalių bendrų regioninių pajėgumų vystymo projektas“, – teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Anot Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešimo, šis projektas yra vertinimo stadijoje.

A.Anušauskas su Estijos gynybos ministru Kaale Laanet (Kalė Lanetu) ir Latvijos gynybos ministru Arčiu Pabriku susitarė koordinuoti Baltijos šalių veiksmus artėjant pratyboms „Zapad 2021“ bei paragino Rusiją ir Baltarusiją užtikrinti šių pratybų skaidrumą.

Per susitikimą ministrai jau tradiciškai pasmerkė Rusijos agresyvią politiką Ukrainos atžvilgiu ir sutarė koordinuoti veiksmus remiant Ukrainos pastangas siekti euroatlantinės integracijos.

Bendrus projektus susitikimo metu aptarę ministrai pasveikino esminį proveržį stiprinant jūros stebėjimo pajėgumus Baltijos jūroje.

„Pagaliau pasiekėme, kad mūsų sistemos būtų suderintos ir jau galime keistis jūros paveikslo duomenimis. Tai išplečia jūros stebėjimo galimybes ir sudaro puikias sąlygas ankstyvam perspėjimui apie galimą grėsmę“, – pabrėžė A.Anušauskas.

Svečiai iš Latvijos ir Estijos gynybos ministerijų lankėsi Šiaulių aviacijos bazėje bei oro gynybos batalione, kur turėjo progą apžiūrėti Lietuvos kariuomenės įsigytą vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą NASAMS. Lietuva šiemet pirmininkauja Baltijos šalių bendradarbiavimui gynybos ir saugumo srityje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s