Dėl migrantų krizės Darbo partija siūlo trims mėnesiams įvesti nepaprastąją padėtį

Dėl migrantų krizės opozicinė Darbo partija siūlo trims mėnesiams pasienio ruože su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį. Su atitinkamu siūlymu antradienį partija kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą. Šiame kreipimesi siekiant stabilizuoti padėtį raginama pasitelkti kariuomenę, o esant reikalui – mobilizacinį rezervą.

„Iš Baltarusijos kas naktį į Lietuvos teritoriją patenka po kelis šimtus nelegaliai sieną kertančių asmenų. Jie tai daro sistemingai, labai tikėtina, Baltarusijos valdžios institucijoms padedant. Tai yra aktyvūs, priešiški veiksmai prieš Lietuvą kaip valstybę bei jos gyventojus, siekiant pakirsti pasitikėjimą valstybės institucijomis“, – sakoma partijos kreipimesi.

Anot jo, „būtina kuo skubiau stiprinti pasienio apsaugą ir stabilizuoti padėtį“.

Vidaus reikalų ministerija antradienį pasiūlė Vyriausybei įvertinti, ar pasienio savivaldybėse nereikia įvesti nepaprastosios padėties, po pirmadienio vakarą Rūdninkų poligone įvykusio incidento, kurio metu protestuodami prieš migrantų apgyvendinimą teritorijoje keliasdešimt žmonių blokavo kelią ir nuo jo buvo pašalinti jėga.

Tuo tarpu Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda laikosi pozicijos, kad nepaprastoji padėtis dėl Lietuvą užplūdusių migrantų galėtų būti įvedama tik kraštutiniu atveju ir šiuo metu tam nėra būtinybės. Pasak prezidento, vidaus reikalų sistema dar nėra išnaudojusi visų turimų rezervų malšinant krizę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s