G.Nausėda pranešė jog per kibernetinę ataką pavogta slapta informacija: kodėl tai yra dvigubai blogai?

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad yra pagrindo teigti, jog per kibernetinę ataką prieš Užsienio reikalų ministeriją (URM) nutekinta įslaptinta informacija. URM pranešė informacijos, kuri paskleista viešumoje, tikrumo patvirtinti negalinti, todėl jos nekomentuos.

„Vyksta tyrimas, be jokios abejonės, mes įvertinsime tą žalą, kurią padarė ši kibernetinė ataka. Tačiau yra tam tikrų požymių, kurie rodo, kad tam tikra informacija nutekėjo. Ir tai yra informacija su grifu „slaptai“, – ketvirtadienį interviu delfi.lt teigė šalies vadovas.

G.Nausėdos teigimu, nutekėjusi informacija „gali padaryti didelės žalos pirmiausia sąjungininkų atžvilgiu“.

„Bet tai yra potenciali žala, kurios šiuo metu aš dar negaliu viešai atskleisti“, – sakė prezidentas.

Kiek anksčiau šalies vadovo patarėja Asta Skaisgirytė LRT radijui pareiškė turinti informacijos apie iš URM pavogus dokumentus.

„Per daug sutapimų, kad jie būtų atsitiktiniai“, – teigė ji, komentuodama kibernetinę ataką prieš ministeriją, riaušes prie Seimo ir neramumus Rūdninkuose.

Kiek vėliau ketvirtadienį URM paskelbė informacijos, kuri paskleista viešumoje, tikrumo patvirtinti negalinti, todėl nekomentuos.

„Vertiname tai kaip nedraugiškų šalių informacinę ataką“, – rašoma ministerijos pranešime.

Su pavogtais dokumentais galima susipažinti čia.

Blogai yra tai jog apie šį įvykį pirma pranešė ne pati V. Landsbergio anūko vadovaujama ministerija, žvalgyba arba kibernetinio saugumo institucijos, o prezidento patarėja ir pats G. Nausėda. O tai reiškia jog yra tam tikra įtampa tarp prezidento bei valdančiųjų konservatorių bei liberalų vyriausybės ir tokiu žingsniu G. Nausėda kompromituoja konservatorių lyderio vadovaujamą ministeriją ir per jį visus konservatorius. Tai reiškia kad įvairios politinės grupuotės kovoja vienos prieš kitas ir šioje kovoje prezidentui ir vyriausybei deja ne pakeliui. Šiuo pagrindu galima prognozuoti jog ateityje abi pusės naudos progas tam kad įgelti vieni kitiems, o kai aukščiausios valstybės institucijos kovoja viena prieš kitą tautai dėl to bus tik blogiau.

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s