VRM: pasieniečiai ieško galinčiųjų išnuomoti konteinerinius namelius migrantams

Valstybės Sienos Apsaugos Tarnyba (VSAT) ieško galinčiųjų išnuomoti konteinerinius namelius migrantams, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM). Jos teigimu, dėl to VSAT paskelbė tarptautinį konkursą migrantų apgyvendinimo paslaugoms.

Planuojama nuomotis konteinerinius namelius ir įsigyti visas su jų transportavimu, komunikacijų infrastruktūra, sanitarinės ir virtuvės įrangos, baldų, vėdinimo bei šildymo sistemų įrengimu bei aptarnavimu susijusias paslaugas. Pagal pirkimo sąlygas, VSAT iki ketverių metų įsigys apgyvendinimo paslaugas iki 40 tūkst. migrantų. Kaip nurodoma pranešime, tokia yra preliminari pirkimo sutartis, o apgyvendinimo paslaugos perkamos pagal poreikį. Tai reiškia, kad tiekėjai išnuomos ir pagal poreikį įrengs tiek patalpų, kiek reikės, ir bus mokama tik už suteiktas paslaugas – pastatytus ir įrengtus namelius. Sutartį tikimasi pasirašyti iki rugsėjo pabaigos.

„Nors pirkime nurodytas apgyvendinimo vietų skaičius atrodo didelis, tikimės, kad tiek vietų neprireiks, o tiekėjams neįsipareigojama įsigyti visų paslaugų“, – pranešime cituojama Vidaus reikalų ministerijos kanclerė Jovita Petkuvienė.

Liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje neskelbiamų derybų būdu VSAT sudarė dvi sutartis dėl migrantų apgyvendinimo su bendrove „Arijus“. Anot VRM, į šias paslaugas įtraukta įvairių tipų ir paskirčių konteinerinių namelių nuoma, jų atvežimas ir įrengimas, visa buičiai reikalinga įranga bei baldai, šildymas, vedinimas, aptarnavimas bei namelių išvežimas ir teritorijos sutvarkymas po to, kai paslauga taps nereikalinga.

Kaip nurodoma pranešime, sudarytos dvi 5,4 mln. eurų ir 7,34 mln. eurų vertės sutartys, kurios galios metus su galimybe jas pratęsti apmokant pagal mėnesio įkainį. Tai užtikrins migrantų apgyvendinimą ir kitas paslaugas jiems iki įvyks tarptautinis pirkimas.

Per sieną su Baltarusija į Lietuvą šiemet pateko rekordiškai didelis nelegalių migrantų skaičius – daugiau kaip 4 tūkst. žmonių. Išaugusius migracijos srautus Lietuvos pareigūnai vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Šiuo metu pasienio užkardose apgyvendinta apie 1,5 tūkst. asmenų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s