Baltarusijos ir Lenkijos pareigūnai per oficialų susitikimą aptarė padėtį prie abiejų šalių sienos

Baltarusijos ir Lenkijos tarpvyriausybinė koordinacinė komisija pirmadienį aptarė padėtį prie abiejų šalių sienos, pranešė baltarusių Užsienio reikalų ministerija.

„Baltarusijos delegacijai vadovavo vidaus reikalų ministro pavaduotojas Jauhenas Šestakovas, Lenkijos – vidaus reikalų ir administracijos ministro pavaduotojas Bartoszas Grodeckis. Per susitikimą abi pusės apsikeitė nuomonėmis apie padėtį prie valstybės dienos, jos vystymosi esamas tendencijas ir probleminius klausimus, darančius poveikį pasienio saugumo būklei“, – sakoma ministerijos pranešime.

Delegacijos taip pat apžvelgė galimybes vystyti su abiejų šalių sienų apsauga susijusius susitarimus, informavo Baltarusijos URM.

„Per susitikimą pasiektas susitarimas tęsti tolesnę sąveiką“, – sakoma pranešime.

Ši žinia buvo paskelbta pastarosiomis savaitėmis neteisėtiems migrantams iš Baltarusijos teritorijos vis dažniau bandant kirsti kaimyninių šalių sienas. Lenkijoje nuo šių metų pradžios prie sienos su Baltarusija buvo sulaikyti beveik 900 į šalies teritoriją neteisėtai patekusių asmenų, iš jų keli šimtai – šį mėnesį. Šie incidentai didina susirūpinimą, kad Lietuvoje ir Latvijoje ekstremalią padėtį privertęs paskelbti iš Baltarusijos plūstančių migrantų srautas gali paliesti ir Lenkiją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s