„Tai buvo klaida“: JAV pripažino, kad per dronų ataką Kabule buvo nužudyti civiliai, 7 iš jų – vaikai, ir net atsiprašė

JAV pripažino, kad per dronų ataką Kabule prieš pasitraukimą iš Afganistano žuvo 10 civilių asmenų. JAV generolas Frankas McKenzie tai pasakė žurnalistams Pentagone. Jis pripažino, kad dronų atakos metu buvo padaryta klaida, skelbia CNN.

Kaip skelbiama paviešintame tyrime, atakos metu mirė civilis darbuotojas kartu su 9 savo šeimos nariais, 7 iš jų buvo vaikai. Jauniausiam mirusiajam buvo dveji, skelbia CNN.

Skelbiama, kad automobilį vairavo Zamairi Akmadhi. Nors kaip sprogmenų gabenimo įrodymas anksčiau buvo pateikiamas po atakos įvykęs antras didelis sprogimas, tačiau tyrimo metu paaiškėjo, kad sprogimą sukėlė ne sprogmenys, o jų automobilyje tikriausiai iš viso nebuvo.

Kaip skelbia BBC, šio darbuotojo automobilis buvo sekamas JAV pajėgų, nes buvo manoma, kad šiuo automobiliu vyksta ISIS teroristinės grupuotės atšakos nariai.

F. McKenzie pripažino, kad buvo padaryta klaida ir atsiprašė.

„Ataka buvo įvykdyta nuoširdžiai įsitikinus, kad tai padės išvengti grėsmių mūsų pajėgoms, kurios tuo metu vykdė evakuaciją (Kabulo – red.) oro uoste, bet tai buvo klaida ir aš reiškiu savo nuoširdų atsiprašymą“, – spaudos konferencijos metu teigė generolas.

JAV pareigūnai sakė, kad rugpjūčio 29 dieną Afganistane iš drono buvo smogta transporto priemonei su keliais džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) atšakos Afganistane „sprogdintojais mirtininkais“, važiavusiais į Kabulo oro uostą.

„Esame įsitikinę, kad sėkmingai pataikėme į taikinį. Reikšmingi antriniai sprogimai transporto priemonėje rodo [ten] buvus didelį sprogstamųjų medžiagų kiekį“, – sakė JAV Centrinio štabo atstovas kapitonas Billas Urbanas.

Tuo metu buvo teigiama, kad nėra požymių, jog atakos metu būtų nukentėję civiliai asmenys. Bet vėliau paaiškėjo jog ši informacija nepasitvirtino.

Paprastai tokiais atvejais dėl 10 žmonių nužudymo kaltieji turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tačiau deja ne šįkart.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s